X-Frame-Options: SAMEORIGIN

Pachnące nowością propozycje dla naszych młodszych czytelników

Uwaga! Uwaga!

Pachnące nowością propozycje dla naszych młodszych czytelników

Zajrzyjcie do biblioteki

Znajdziecie tutaj wspaniałą serię książek Amelii Cobb o przygodach małej Zosi Parkowskiej i jej podopiecznych z Azylu Zoologicznego. Dziewczynka kocha zwierzęta i uwielbia się nimi zajmować. Ma też pewien niezwykły dar, który jest zarazem jej największym sekretem. Rozumie mowę zwierząt. W serii m.in. „Psotny słonik”, Rozbrykana wydra morska”, „Wesoły hipcio”, „Smutny wilczek”, „Przyjacielska lama”.

O perypetiach podwórkowego pieska, który mieszka na śmietniku i pachnie sardynkami dowiecie się z serii napisanej przez Colasa Gutmana pt. „Zapchlony Kundel”. Jest to wesoła opowieść o kundelku wyglądającym trochę jak mop, a trochę jak stary wydeptany dywanik. Bez przerwy pakuje się w kłopoty, bo w życiu kieruje się bardziej sercem niż rozumem i pod jego zapchloną sierścią kryje się delikatna i czuła istota wierząca w dobro. W bibliotece można wypożyczyć: „Zapchlony Kundel”, „Zapchlony Kundel na plaży”, „Zapchlony Kundel w szkole” i „Zapchlony Kundel jest zakochany”.

Thilo Petry-Lassak stworzył nową, zabawną  serię detektywistyczną  dla dzieci do nauki języka angielskiego „Sherlock Junior”. Dowcipne ilustracje, zagadka kryminalna, wciągająca historia oraz słówka i zwroty w języku angielskim wplecione w tekst sprawią, że chętnie sięgniesz po książkę i przekonasz się, że nauka języka angielskiego jest łatwa i przyjemna. Każdy tom zawiera mapkę Londynu, słowniczek wszystkich słówek i link do ich odsłuchania. Dla czytelników od ósmego roku życia. Na razie dostępne są dwa tytuły: „Sherlock Junior i niedźwiedź z Londynu” i „Sherlock Junior i bezgłowy goniec”.

Trzymająca w napięciu seria powieści kryminalnych dla dzieci Dariusza Rekosza „Na tropach tajemnic”. Zwolennicy niesamowitych przygód, zaskakujących zwrotów akcji, lubiących rozwiązywać zagadki chętnie sięgną po te książki. Na półce czekają: „Tajemnica starej dzwonnicy”, „Zagadka starego grobowca” i „Magia starego miecza”.

Częstuj się nowościami listopada, sięgaj po wyczekiwane tytuły i kolejne części cudownych serii!