Nowości do schrupania dla młodych czytelników

Uwaga! Uwaga!

Nowości do schrupania dla młodych czytelników! Nie zwlekajcie! Startujcie do biblioteki!

Znajdziecie tutaj fascynujący cykl „Zdarzyło się w Polsce” współczesnych autorów książek dla dzieci i młodzieży, pasjonatów historii: Grażyny Bąkiewicz, Kazimierza Szymeczko i Pawła Wakuły. W pięciu tomach: „Piastowskie Orły – 10 opowiadań z czasów Piastów”, „Od morza do morza – 10 opowiadań z czasów Jagiellonów”, „Husarskie skrzydła – 10 opowiadań z czasów Rzeczypospolitej szlacheckiej”, „Walka o wolność – 10 opowiadań z czasów rozbiorów”, „Odzyskana niepodległość – 10 opowiadań z czasów XX wieku”, ukazali węzłowe punkty polskich dziejów widziane oczami zwyczajnych ludzi: mieszkańców miast, dworów i wsi – naszych przodków. Książki z tej serii przeznaczone są dla tych czytelników, którzy fascynują się historią, oraz którzy za nią nie przepadają. Dzięki tym egzemplarzom przekonają się, że historia Polski jest barwna i ciekawa, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i trzymających w napięciu, dramatycznych wydarzeń.

Godna polecenia seria „Superbohater Antyku” Steli Tarakson, która bawiąc uczy, rozwija wyobraźnię, jest pełna humoru i fantastycznych przygód. Książki łączy główny bohater Tim, który za sprawą tajemniczej wazy swojej mamy przenosi się do świata starożytności. Tam zaprzyjaźnia się z Herkulesem, poznaje wredną Herę, Apolla, który lubi punk rocka, żegluje z Jazonem, a nawet trafia z Odyseuszem pod Troję. Z każdą stroną napięcie rośnie, przygoda goni przygodę, a młody czytelnik pochłania mity i wiedzę o antyku nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Dla czytelników w wieku od 11 lat.

Porywająca seria podróżniczo-przygodowa Agnieszki Stelmaszyk „Mazurscy w podróży”. W każdym tomie zakręcona rodzinka Mazurskich w czasie wakacji odbywa ekscytującą podróż po europejskich miastach. Czytelnicy mogą wraz z nimi poznawać ciekawostki o zwiedzanych miejscach i przy tym przeżywać wiele zabawnych historii. Członkowie tej zwariowanej rodziny przyciągają kłopoty jak magnes, więc po drodze znajdują się w samym centrum niebezpiecznej kryminalnej intrygi. Każdy rozdział kończy się dodatkowo stronami z informacjami o danym kraju oraz nawiązującymi do dziennika podróży ilustracjami, które zostały wzbogacone o zdjęcia z prywatnego archiwum autorki. Prawdziwa gratka dla dzieci ciekawych świata i zainteresowanych podróżami. W serii znalazły się książki: „Bunia kontra fakir”, „Porwanie Prozerpiny”, „Kamień przeznaczenia”, „Diamentowa gorączka”.

Dla dzieci, które potrafią już czytać, znają podstawy języka angielskiego i są gotowe rozpocząć czytanie prostych tekstów w tym języku, przeznaczona jest seria „I can read”. W każdej książce znajdują się dwa typy słowniczka: obrazkowy, w tekście, gdzie dziecko na bieżąco może sprawdzić, co znaczy dane słowo oraz słowny, na końcu książki. Dodatkowo na końcu książki znajdują się ćwiczenia. Tomy wydawane są pod opieką merytoryczną nauczyciela języka angielskiego i zawierają teksty dla trzech stopni zaawansowania w czytaniu w tym języku. W skład serii wchodzą lubiane powieści w wersji dla dzieci znanych pisarzy: Rudyarda Kiplinga, Lewisa Carrolla, L. Franka Bauma.

Skosztuj nowości października, sięgnij po wymarzone tytuły i delektuj się fantastycznymi historiami!

dav