Wędrówki ulicami miasta 2021 – III spotkanie

8 sierpnia 2021 r (niedziela) odbędzie się trzecia Wędrówka ulicami miasta 2021. Wędrówka rozpocznie się przy fontannie z sową na pl. Wolności w Bielawie o godz. 11.00. Organizatorem Wędrówek jest Miejska Biblioteka Publiczna w Bielawie, a wszystkie Wędrówki poprowadzi dr Rafał Brzeziński – historyk, regionalista i autor wielu publikacji o Bielawie. Po raz pierwszy cykl wycieczek Wędrówki ulicami miasta odbył się w 2018 r., a następny w 2019 r.

Nie spodziewaliśmy się wówczas tak dużego zainteresowania i tak dużej liczby uczestników wycieczek. O Bielawie można opowiadać długie godziny, chodząc po niej kilometrami – wzdłuż i wszerz, głównymi ulicami i przez podwórka – i tak nie wyczerpie się tematu. Każda Wędrówka była jak studenckie konwersatorium: rozmawialiśmy, słuchaliśmy, oglądaliśmy, szukaliśmy, dzieliliśmy się wiedzą. Była to wielka wyprawa w głąb historii miasta, w zakamarki jego przestrzeni urbanistycznej. Tak będzie i tym razem. Zapraszamy na kolejny sezon turystyczny w mieście podczas Wędrówek ulicami miasta 2021.

W Wielki Piątek, 29 kwietnia 2024 r., biblioteka czynna będzie w godzinach 8.00-16.00.
Nie zapomnijcie odwiedzić w tym tygodniu biblioteki i wybrać sobie lekturę na święta!

Dyrektorka i pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie życzą wszystkim użytkownikom i przyjaciołom biblioteki wesołych świąt!