Święto Książki

26 kwietnia w ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną w Bielawie grupa uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dzierżoniowie wraz z nauczycielkami Magdaleną Borzestowską i Justyną Pawłowską. W kameralnym gronie dzieci niepełnosprawne intelektualnie powoli oswajały się z nowym miejscem. Prowadząca spotkanie bibliotekarka Jolanta Pawlak zaproponowała dzieciom rozpoznawanie i szukanie na ilustracjach znane postacie bajkowe lub zwierzęta. Chłopcy wspaniale odwzajemniali uśmiechy i gesty. Razem z podopiecznymi zadania z labiryntami czy spacer po linie wykonały nauczycielki. Kukiełki zachęciły dzieci do rozpoznawania kolorów i słuchania wierszy „Nierozważny Czerwony Kapturek” i „Kłamczuch Pinokio” ze zbiorku „Wierszobajanie” Edyty Budziszyn. Książki, jako przedmioty do zabawy i nauki chętnie wszyscy obejrzeli, dotykali i wąchali. Dziękujemy za spokojne i inspirujące spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej SOSW. „Książki możesz czytać wszędzie, dosłownie wszędzie”.