Wiem, jak być zdrowym

16 kwietnia na zaproszenie dzieci i kadry nauczycielskiej ze Sportowego Przedszkola Niepublicznego, Jolanta Pawlak z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie uczestniczyła w spotkaniu pod tytułem „Wiem, jak być zdrowym”. Wszystkie grupy przywitały gościa chóralnym „Dzień dobry” i rozpoczęła się ciekawa impreza. Bibliotekarka starała się uświadomić dzieciom, iż zdrowie to nie tylko brak choroby. Okazją stała się prezentacja książek z literatury pięknej i poznawczej o zdrowym odżywianiu, dbaniu o higienę osobistą i czystość otoczenia. Przedszkolaki poradziły sobie z pytaniami o typach zdrowia: fizyczne, psychiczne i społeczne. Dzieci rapowały poniższy tekst: „Ruch to zdrowie, ruch to zdrowie, każde dziecko ci to powie. Teraz proszę raz dwa trzy razem z Jolą ćwiczymy my”. Wybrane dzieci pokazywały ćwiczenia a pozostałe je naśladowały. Gimnastyka i zagadki okazały się wspaniałą zabawą dla maluchów i starszaków. Przedszkolaki chętnie brały udział w zajęciach: trafnie rozwiązywały zagadki związane z higieną, śpiewały o zdrowiu oraz ćwiczyły skoki i przysiady. Dziewczynki wybrały opowieści o zębach, a chłopcy ułożyli z książek wielką literę Z (hasło ZDROWIE). ŚWIETNE DZIECI, ŚWIETNE SPOTKANIE i dużo ważnych informacji w głowach wszystkich uczestników zostanie. Gość z biblioteki został przyjacielem przedszkola i nastąpiło pożegnanie z wesołą gromadką dzieci i nauczycielkami, które dobrze przygotowały swoich podopiecznych do spotkania.

W Wielki Piątek, 29 kwietnia 2024 r., biblioteka czynna będzie w godzinach 8.00-16.00.
Nie zapomnijcie odwiedzić w tym tygodniu biblioteki i wybrać sobie lekturę na święta!

Dyrektorka i pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie życzą wszystkim użytkownikom i przyjaciołom biblioteki wesołych świąt!