Wesołe zabawy żabek…

We wtorek 10 kwietnia 2018 r. do Miejskiej Biblioteki Publicznej przyszły z wychowawczynią Małgorzatą Gołembiewską Żabki z Niepublicznego Przedszkola Montessori z Oddziałami Integracyjnymi na wspaniałą żabią zabawę. Na początku spotkania dzieci rozwiązywały zagadki i poszukiwały na sali przeróżnych żab. Urządziły też wyścig skaczących żabek i pomogły małej żabce przepłynąć na drugą stronę stawu do zatoczki z liliami wodnymi. Dowiedziały się też o przyczynach smutku pewnej żabki i dlaczego nie została zjedzona przez bociana na śniadanie z opowiadania pt. „Zielona żabka”. Przedszkolaki pooglądały sobie „żabcine” książki będące dla nich i ich rodziców zachętą do wypraw nad bajorko i dotyczące ważnych spraw z życia przedszkolaka, między innymi: „Opowiem ci mamo, co robią żaby” Katarzyny Bajerowicz, „Co się dzieje w stawie”, „Żabcio podróżnik” i „Żabcio marzyciel” Mariusza Niemyckiego, „Żabcia Otylia” Krzysztofa Kiełbasińskiego. Wzięły udział w trzech zabawach ruchowych: „Zaczarowany staw”, „Żabki” i „Bociany”. Pod koniec wizyty wysłuchały jeszcze dwóch wierszy: „Żabę” Jana Brzechwy i „Zakochaną żabę” Tadeusza Śliwiaka oraz zaśpiewały piosenkę „Była sobie żabka mała” ilustrując ją ruchem. Chcąc podziękować pani Joli, wręczyły jej laurkę z dedykacją „Najlepsze życzenia z okazji spotkania – grupa Żabki”.

W Wielki Piątek, 29 kwietnia 2024 r., biblioteka czynna będzie w godzinach 8.00-16.00.
Nie zapomnijcie odwiedzić w tym tygodniu biblioteki i wybrać sobie lekturę na święta!

Dyrektorka i pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie życzą wszystkim użytkownikom i przyjaciołom biblioteki wesołych świąt!