Wspomnienie o Zbigniewie Cybulskim

W 2017 roku obchodzona była 90. rocznica urodzin oraz 50. rocznica tragicznej śmierci Zbigniewa Cybulskiego. Ten wybitny, związany z Dzierżoniowem aktor, odtwórca wielu niezapomnianych ról, wyrazisty i barwny przedstawiciel polskiej kinematografii, nierzadko nazywany był polskim Jamesem Deanem.

Zbigniew Cybulski spędził w Dzierżoniowie dwa lata. Był absolwentem tamtejszego gimnazjum (obecnie I Liceum Ogólnokształcące im. Jędrzeja Śniadeckiego). Wystawa zorganizowana przez Muzeum Miejskie Dzierżoniowa opowiadała właśnie między innymi o związkach tego wybitnego polskiego aktora z miastem. Tę niezwykle interesującą ekspozycję zatytułowaną: „Zbigniew Cybulski – życie i gra. Opowieść o legendzie polskiego kina” podziwiały wspólnie członkinie bielawskiego Dyskusyjnego Klubu Książki.

Wystawa, którą można było oglądać do końca stycznia 2018 r., była wyjątkowa okazją do zobaczenia pamiątek z życia tego młodego dzierżoniowianina, ucznia i harcerza, wielkiego artysty.