X-Frame-Options: SAMEORIGIN

Wakacyjne propozycje

Uwaga! Uwaga!

Wakacyjne propozycje dla naszych starszych i młodszych czytelników 🙂 Ty też możesz zostać podróżnikiem i odkrywcą! 🙂

Historia to świetna podróż w czasie! Przekonacie się sięgając po książkę Kuby i Filipa Majewskich zatytułowaną „Kuba na tropie czyli wszystko to, czego nie powiedzą wam w szkole”.Dzięki Kubie, bez ruszania się z domu, możesz odwiedzić wiele niezwykłych miejsc, odkrywać tajemnice i skarby. Wspólnie odnajdziecie pierwszą siedzibę Mieszka I, odwiedzicie szkołę katów, powędrujecie tajnymi przejściami w wielkim zamczysku, zobaczycie diabelski kamień i czakram ziemi. Który promieniuje magiczną mocą. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak wyglądają wykopaliska, czym są kości „ufoludków” i że już w średniowieczu przeprowadzano operację mózgu, koniecznie dołącz do wyprawy młodego podróżnika. Mówiąc jego słowami: „Do zobaczenia w drodze!”

Jeśli chcecie doświadczyć dreszczyku emocji i być może przeżyć przygodę swojego życia, sięgnijcie po książkę Mateusza Pyrka pt. „Mateusz na tropie św. Graala”.

Czy w legendzie o św. Graalu jest choć ziarno prawdy? Czym jest św. Graal – kielichem, kociołkiem druidów czy może tajemną wiedzą?

W poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie siedmioletni Mateusz, niczym Indiana Jones, udaje się w podróż przez niemal całą Europę. Od Warszawy, poprzez Glastonbury, Londyn, Paryż, Gisors, Barcelonę, Walencję aż do Porto – wszędzie tam szuka tropów, które mogłyby pomóc w rozwiązaniu zagadki św. Graala. A przy okazji zwiedza i świetnie się bawi. Wy też możecie;)

Czy można zaprzyjaźnić się z orangutanem? Czy łowcy głów są niebezpieczni? Jak przetrwać tydzień w dżungli bez namiotu? Odpowiedzi znajdziecie w książce pt. „Dziennik łowcy przygód. Extremalne Borneo” Szymona Radzimierskiego. Simon, bloger i podróżnik, fan hardcorowych trekkingów i egzotycznych zwierząt, zabierze was na dzikie, tropikalne Borneo. Poznacie nosacze, dzioborożce, krokodyle i węże, odwiedzicie pływające miasta i kopalnie diamentów. Dowiecie się, między innymi jak powstaje maczeta, gdzie rośnie cynamon, co robią jednodniowe żółwiki i skąd się bierze kauczuk. Młody podróżnik zdradzi wam, czy morze może świecić, gdzie można snorkelować z nieparzącymi meduzami lub z diabłami morskimi o paszczy większej od waszych głów. Sięgnijcie po ten dziennik, a na pewno zarazicie się pasją podróżowania. Jeśli jesteście gotowi na przeżycie super przygody, to ruszajcie w drogę!