Pani Jola i kl. I c z SP nr 10

W naszej bibliotece odbyła się lekcja biblioteczna z kl. I c ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Sportowymi im. Olimpijczyków Polskich. Głównym tematem spotkania była struktura organizacyjna biblioteki oraz podział literatury dziecięcej na literaturę piękną i poznawczą. Brzmi to nazbyt poważnie? Uczniowie chętnie rozmawiali o nazwach własnych instytucji (przedszkole, szkoła, biblioteka). Okazało się, że biblioteka może być w osobnym budynku, ale też w domu. Uczniowie chętnie uczestniczyli w quizie literackim „Pory roku”.

Podczas przeglądu książek dzieci odczytywały tytuły książek i chwaliły się znajomością bajek Disneya.

Bibliotekarka przedstawiła: / serię „Humorki” – zabawne opowieści o mieszkańcach Humorków. W każdej książce dowcipnie ukazane są typy charakteru bohaterów. / serię ”Czytamy sylabami” – książeczki do nauki czytania sylabowego, dlatego też tekst w środku podzielony jest na dwa kolory: czarny i czerwony. / serię „Mali Wielcy” – niezwykłe historie wybitnych osób od artystek po odkrywców. / serię „Pierwsza encyklopedia” – każda z książek podzielona jest na kilka rozdziałów, aby ułatwić dziecku poznawanie nowego słownictwa. Dzieci znajdą w nich również odpowiedzi na proste pytania, które pomogą podsumować zdobytą wiedzę.

Spotkanie w bibliotece było Przezabawne, Przemiłe i Przeciekawe. Dziękujemy kl. I c i ich nauczycielce za super czas.

W Wielki Piątek, 29 kwietnia 2024 r., biblioteka czynna będzie w godzinach 8.00-16.00.
Nie zapomnijcie odwiedzić w tym tygodniu biblioteki i wybrać sobie lekturę na święta!

Dyrektorka i pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie życzą wszystkim użytkownikom i przyjaciołom biblioteki wesołych świąt!