Pani Jola i przedszkolaki w bibliotece

Przemiłe spotkanie odbyło się w naszej bibliotece z dziećmi ze Sportowego Przedszkola Niepublicznego. Październik to miesiąc, w samym środku jesieni, dlatego dużo mówiliśmy o tej porze roku. Początek naszego spotkania to pełna wrażeń wycieczka po bibliotece. Przedszkolaki z grup „Zajączki” i „Pszczółki”, zobaczyły skarby Czytelni Multimedialnej (gry planszowe, filmy, audiobooki), prosiły o odczytywanie napisów na regałach oznaczających, jakie książki są na półkach w Wypożyczalni Ogólnej i zobaczyły nasze starsze czytelniczki wypożyczające książki do domu. Bardzo podobał się maluchom, przeznaczony dla nich dział. W drugiej części zajęć czytaliśmy wiersze znakomitej autorki Wandy Chotomskiej, bawiliśmy się w pokazywanie szumiących drzew, stojącego bociana czy kółko graniaste. Bęc! Chętnie słuchały historyjki „Co za pech! : opowieść o tym, co się nie wydarzyło / Co za szczęście! : opowieść o tym, co się nie wydarzyło ” Thomasa Hallinga. Z uśmiechami szerokimi i z pozdrowieniami „Miłego dzionku” 4 i 5 latki opuściły ciekawe dla nich miejsce.