Sławomir Gołembiowski – Drugoklasiści ilustrują wiersze

W czwartek 20. 10. 2022 r. w naszej bibliotece odbyły się warsztaty plastyczne, które poprowadził Sławomir Gołembiowski, regionalny artysta z Przygórza, członek Noworudzkiej Grupy Twórców Sztuki Alfa-Art. Galeria Sztuki „Mozaika”. W przeszłości m.in. zajmował się malarstwem olejnym, prowadził pracownię tkactwa artystycznego. Obecnie tworzy asamblaże, zatapiając w pozyskanej z makulatury masie papierowej kompozycje z elementów roślinnych. Jest także autorem licznych wierszy i fraszek. Zadaniem przybyłych na zajęcia dzieci z II c klasy z Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. J. Tuwima w Bielawie, było wykonanie ilustracji do dwóch wierszy pana Sławomira: „Komar” i „Melon, arbuz – czuj różnicę”. Po skończonej pracy dzieci przeszły do Art Galerii na zorganizowaną przez Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie – Mokis wystawę prac pana Sławomira zatytułowaną „Nie mieć pasji – to być nudnym”. Pan Sławomir opowiedział o swojej pasji oraz o metodach tworzenia swoich prac. Ze znajdowanymi przez artystę leśnymi skarbami, które potem zamienia w dzieła sztuki, wiąże się wiele ciekawych opowieści, których z zaciekawieniem wysłuchały nie tylko dzieci, ale także zafascynowane wystawionymi asamblażami panie nauczycielki i panie bibliotekarki. Warsztaty zorganizowane w bibliotece i wizyta na wystawie prac pana Sławomira na pewno pozostaną drugoklasistom na długo w pamięci.

W Wielki Piątek, 29 kwietnia 2024 r., biblioteka czynna będzie w godzinach 8.00-16.00.
Nie zapomnijcie odwiedzić w tym tygodniu biblioteki i wybrać sobie lekturę na święta!

Dyrektorka i pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie życzą wszystkim użytkownikom i przyjaciołom biblioteki wesołych świąt!