Majowe propozycje dla naszych młodszych czytelników

Uwaga! Uwaga!

Majowe propozycje dla naszych młodszych czytelników

Nie zwlekaj, śpiesz się do naszej biblioteki, bo długo nie będą na Ciebie czekały wspaniałe książki

Polecamy następną interesującą serię z cyklu „Poduszkowce” dla maluszków napisaną przez Ninę Lussę o przygodach Stelli i jej psa Pikusia, którzy razem odkrywają świat. Książka doskonale nadaje się do czytania przed snem. W cyklu znalazły się: : „Stella, Pikuś i skarby”, „Stella, Pikuś i radość”, „Stella, Pikuś i przyjaźń”. Pierwsza to opowieść o naszej Matce Naturze, jak szczodra jest dla nas i jak łatwo o tym zapominamy. Mała dziewczynka wraz ze swoim pieskiem szukają odpowiedzi na dość trudne pytania: Co jest naszym największym skarbem? Czy można dostać na własność cały las? Na czym polega mądrość wody? Czy gwiazdy świecą wszędzie tak samo? Czy im się to udało, przekonaj się sam. W następnej prostej historyjce Stella i Pikuś odnajdują radość, mimo że jej nie szukali. Jest to opowieść o przyjaźni i szczerości oraz o tym, ile szczęścia możemy dać sobie nawzajem. W głowie przedszkolaczka znów kłębią się pytania: Jak odnaleźć radość i czy trzeba jej szukać daleko? A może wystarczy rozwiązać zagadkę małych, wełnianych czapeczek lub po prostu wyciągnąć do kogoś rękę? W trzecim tomie nasi bohaterowie przekonują się, że każdy umie mówić w języku przyjaźni, mimo dzielących różnic. Tak jest nawet, jeśli nie zna się polskiego, jak mała sąsiadka Stelli Ananti, czy opowiadanie o czymś całkowicie nieznanym dzieciom – jak czasy, w których urodziła się prababcia Malinka. Okazuje się, że przebywanie z nimi to wspaniała przygoda i razem jest im bardzo wesoło.

W „Zemście budzika – opowiastkach domowych” autor Kazimierz Szymeczko zawarł kilka dowcipnych, dynamicznych opowiadań, pobudzających wyobraźnię dziecka. Wszystkie maluchy wiedzą, że podczas naszej nieobecności, przedmioty w naszym domu rozmawiają. Tylko ciekawe o czym? Nie każdemu jest to dane. Do tego trzeba być pisarzem z bardzo wyczulonym słuchem i mieć chęci o tym opowiedzieć. Pewnego razu pan Kazimierz wysłuchał żalów małego czerwonego Czajnika, kiedy indziej przekomarzań niebieskiego Kangurka z odkurzaczem czy przechwałek Kluczyka do samochodu, wielkiego Klucza od Kłódki garażu, Breloczka i Łańcuszka. Ich historie i jeszcze innych przedmiotów, które podsłuchał, opisał w tej wspaniałej książeczce dla dzieci. Doskonale nadaje się do czytania przed snem.

Wpadnij do naszej biblioteki i poczuj smak majowych nowości. One nie mogą już się doczekać, kiedy zabierzesz je do domu!

Zmień rozmiar czcionki
Wersja kontrastowa