Marcowe propozycje dla naszych młodszych czytelników

Uwaga! Uwaga!

Marcowe propozycje dla naszych młodszych czytelników

Zajrzyj do naszej biblioteki bo czekają na Ciebie super książki – Poduszkowce

Poduszkowce – ta seria przeznaczona jest dla dzieci młodszych. Znajdują się w niej zarówno zbiory wierszy, jak i krótkich opowiadań w sam raz na dobranoc. Poduszkowce przeniosą najmłodszych czytelników w świat marzeń, gdzie się spotkają z fascynującymi bohaterami i odkryją nowe tajemnice.

„Mój kochany Kotopies” Beaty Ostrowickiej to refleksyjna opowieść o inności, tolerancji, przyjaźni i asertywności. To typowy wyciskacz łez. Pewnego dnia na strychu mała Ola znajduje maskotkę uszytą przez babcię z kolorowych gałganków. Ni to kot, ni to pies – takie dziwne szmaciane stworzonko. Dziewczynka wpada w zachwyt z powodu swojego znaleziska, które od razu staje się jej nieodłącznym przyjacielem. Ciekawe jak zareagują na ulubioną zabawkę Oli inne dzieci? Książkę polecamy zwłaszcza do wspólnego czytania rodziców ze swoimi pociechami.

Druga godna polecenia książka Beaty Ostrowickiej z tej serii to „Miś z długim ogonkiem”, która opowiada o niezwykłej przygodzie małej dziewczynki. Agatka nieco różni się od swoich rówieśników, którzy uwielbiają swoje maskotki i często są dla nich najlepszymi przyjaciółmi. Dziewczynka niestety nie ma jedynej, ukochanej przytulanki i raczej nie bawi się misiami. Wszystko zmienia się w dniu, kiedy Agatka dokonuje fascynującego odkrycia i znajduje starą zabawkę mamy. Teofilek, bo o nim mowa, niespodziewanie staje się jej najlepszym przyjacielem, z którym nie rozstaje się ani na chwilę. Okazuje się, że razem łatwiej rozmawia się z groźną sąsiadką, biwak jest wspaniałym doświadczeniem, a wskakiwanie do kąpieli nie budzi już takiego strachu. Pewnego razu stało się coś nieoczekiwanego. Po umyciu pluszak nie wyglądał już tak samo. Co takiego się wydarzyło? Czy Agatka zdoła rozpoznać swojego wiernego przyjaciela? Tego dzieci dowiedzą się z tej uroczej historii. To wspaniała lektura do samodzielnego lub wspólnego czytania.

Młody czytelniku. Nie zapomnij przyprowadzić do naszej biblioteki swojego rodzica by poznał książki ze wspaniałej serii Poduszkowce, razem z Wami przeniósł się do cudownego świata marzeń i przeżywał fascynujące przygody!

Zmień rozmiar czcionki
Wersja kontrastowa