Feryjne propozycje dla naszych młodszych czytelników

Uwaga! Uwaga!

Feryjne propozycje dla naszych młodszych czytelników

Nie czekaj na nudę, przyjdź jak najszybciej do naszej biblioteki

W naszej bibliotece będziecie mogli wypożyczyć jeszcze cieplutkią serię komiksów o niesamowitych przygodach ryjówki Dobrzyka i jego przyjaciół, stworzoną przez Tomasza Samojlika, jednego z najpopularniejszych obecnie autorów opowieści dla dzieci i młodzieży.

Ryjówki to niewielkie, ruchliwe i wiecznie głodne ssaki. Niemal bez przerwy polują – nie pogardzą owadem, dżdżownicą, ślimakiem czy małą rybką. Mało kto jednak wie, że ryjówkom przydarzają się też mrożące krew w żyłach przygody. Gdy w lesie pojawia się Czarny Nieprzyjaciel, wróg wszelkiego istnienia, muszą szukać ratunku dla siebie i swojej doliny. Wedle starej przepowiedni w chwili próby ma im pomóc ryjówka przeznaczenia. Tylko jak ją znaleźć?
Zawiłe procesy ekologiczne z jedną z najbardziej fascynujących rodzin ssaków w roli głównej, przepowiednie wątpliwej skuteczności, awantury i perypetie, pościgi i brawurowe ucieczki! To wszystko, a nawet więcej, znajduje się na kartach: „Ryjówki przeznaczenia”, „Norki zagłady”, „Powrotu rzęsorka”, „Zguby zębiełków” – opowieści fantasy w świecie ryjówek!
Nowe wydanie nagradzanego komiksu Tomka Samojlika (m.in. wyróżnienie Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego dla najlepszego scenarzysty roku) zawiera materiały dodatkowe: nową krótką opowieść ze świata ryjówek i galerię plakatów. Nie zwlekaj, sięgnij po tą niesamowitą serię z wartką akcją i urzekającym dowcipem.

Intryga, mroczne postacie, epokowe wynalazki – to wszystko znajdziecie w serii „Uczeń sztukmistrza” napisanej przez mistrzynię kryminałów historycznych Zuzannę Orlińską. Wartka akcja, zaskakujące sceny wciągają od pierwszych stron. W serii ukazały się tomy: „Król Myszy” i „Powietrzny żeglarz”. Główny bohater, dwunastoletni Marcin Zięba, syn szewca, zabierze Was do Warszawy z początku XIX wieku, w sam środek niezwykłych zdarzeń. Wraz z nim i jego przyjaciółmi zgłębicie tajemnice epoki, znajdziecie się w centrum działania spiskowców, otrzecie się o niebezpieczeństwo, poczujecie dreszczyk emocji. Czy Ludwik VIII odzyska zagubioną pieczęć Francji? Czy zakończy się sukcesem powietrzne żeglowanie? Czy Marcin Zięba wyjdzie z wszystkich opresji? Koniecznie przeczytajcie te ekscytujące powieści. Dzięki książkom Zuzanny Orlińskiej przeżyjecie burzliwe wydarzenia z okresu napoleońskiego.

Polecamy najmłodszym czytelnikom nową, wciągającą serię opowieści detektywistycznych z cieszyńskimi kotami w roli głównej, pt. „Kocia Szajka”. Jej autorka, Agata Romaniuk, znana dzieciom jako Pani Wieczorynka, stworzyła z czarnym humorem i wartką akcją tomy: „Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi”, „Kocia Szajka i ucho różowego jelenia”, „Kocia Szajka i napad na moście”. Kryminalna przeszłość kociej drużyny pomaga w rozwiązywaniu kolejnych zagadek. To, co zdecydowanie zasługuje na pochwałę, to nie tylko wartka i zabawna historia kryminalna, lecz także fantastyczna oprawa graficzna autorstwa Maliny Hajduk. Ilustracje znajdują się niemalże na każdej stronie, co sprawia, że obcowanie z książką jest absolutną przyjemnością.

Przybij piątkę Kociej Szajce i daj się porwać detektywistycznej przygodzie!

Szukasz pomysłu na spędzenie ferii zimowych w wybornym towarzystwie? Długo się nie zastanawiaj! Fantastyczne książki czekają na Ciebie Drogi Czytelniku w naszej bibliotece.

Zmień rozmiar czcionki
Wersja kontrastowa