Styczniowe propozycje dla naszych młodszych czytelników

Uwaga! Uwaga!

Styczniowe propozycje dla naszych młodszych czytelników

Spieszcie się do biblioteki

W naszej bibliotece będziecie mogli wypożyczyć komiksowe adaptacje wspaniałych klasycznych baśni Walta Dysneya: „Król Lew” Bobbi J.G. Weiss, „101 dalmatyńczyków” Didier Le Bornec,  „Zakochany kundel” François Corteggiani.

Poznajcie sympatyczną dziewięciolatkę Misię, bohaterkę serii stworzonej przez Anielę Cholewińską-Szkolik „Misia i jej mali pacjenci”, która z pomocą swojego psa Popika leczy zwierzęta. Jej klinika to nic innego jak domek na drzewie, dlatego nazwała ją „Lipową Kliniką”. Dziewczynka posiada niezwykły dar – potrafi rozmawiać ze zwierzętami i dzięki temu wie dokładnie, co dolega jej pacjentom. Wzruszające, urocze i ciepłe historie Misi są idealne do wspólnego czytania na dobranoc. Na pewno długo zapadną w pamięci dzieci. W bibliotece znajdziesz z tej serii między innymi: „ Weterynarz z Lipowej Kliniki”, „Wyjazd na Mazury”, „Niespodziewani goście”, „W krainie żubra”.

Dla maluchów dedykowana jest seria „Jadzia Pętelka” autorstwa Barbary Supeł. Jadzia to zwykła dziewczynka i jak każde małe dziecko ma swoje humorki, strachy i problemy. W każdej części dzieci i ich rodzice mogą dostrzec sytuacje z własnej codzienności. Utożsamiając się z bohaterką, smyki poznają sposoby na wyciszenie się przed snem, oswoją temat kąpieli, mycia zębów czy siusiania do nocnika, wspólnie przygotują się do wyjścia na spacer. Dużym walorem serii jest prosty język i krótkie wypowiedzi, co zachęca malców do uczestniczenia w opowiadaniu każdej przygody. Książki dodatkowo zawierają dużą dawkę humoru dzięki zabawnym i żywym obrazkom, które z pewnością przyciągną uwagę każdego niesfornego brzdąca i zapewnią rozrywkę podczas lektury całej rodzinie. Pytaj o książki z tego cyklu: „Jadzia Pętelka robi siku”, „Jadzia Pętelka idzie spać”, „Jadzia Pętelka idzie na spacer”, „Jadzia Pętelka nie odda łopatki”, „Jadzia Pętelka piecze pierniki”, „Jadzia Pętelka zostaje z nianią”, „Jadzia Pętelka bierze kąpiel”, „Jadzia Pętelka mówi czułe słówka”.

Warto również poznać Stasia Pętelkę, starszego brata Jadzi – bohatera następnej serii napisanej przez Barbarę Supeł, dedykowanej przedszkolakom! Bogato ilustrowane książeczki ukazują istotne wydarzenia z życia czteroletniego chłopca. Każde dziecko odnajdzie tu znane mu sytuacje i wraz ze Stasiem spotka się z emocjami, których samo doświadcza. Jego przygody pomogą najmłodszym zrozumieć, że nie muszą się obawiać tego, czego jeszcze nie znają. Wręcz przeciwnie, może okazać się to czymś fantastycznym. Wystarczy tylko to sprawdzić i się o tym przekonać. To doskonała lektura do samodzielnego lub wspólnego czytania. Możesz przeczytać z tej serii: „Dzielny pacjent”, „Nowy piesek”, „Ferie w lesie”, „Wielka wyprawa”, Przeprowadzka”, „Najlepszy przyjaciel”.  

Wpadnij po nowości stycznia, wypożycz upragnione tytuły i kolejne części fascynujących serii!

dav
dav
Zmień rozmiar czcionki
Wersja kontrastowa