Na tropie ciekawych historyjek

15 marca odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną dzieci z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Gimnazjum. Uczniowie z kl. I wraz z nauczycielką Magdaleną Miłoś chętnie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych przeplatanych zabawą z ruchem i zadaniami do wykonania w grupach. Bibliotekarka Jolanta Pawlak zaprosiła wszystkich do zapoznania się z serią „Czytam sobie” – trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat. To świetne i wciągające historie stworzone przez wybitnych polskich autorów i ilustratorów. W trakcie zajęć wywiązała się rozmowa o czytaniu z literkami i bez słów. Uczestnicy lekcji bibliotecznej mieli za zadanie ze słuchanego tekstu opowiadania odnaleźć (usłyszeć) wplecione tytuły książek. Wyszło świetnie! W 4 grupach pierwszaki wycinały z planszy pojedyncze zdania, czytały je na głos i utworzyły według własnego pomysłu słoneczko z hasłami promującymi czytanie książek. Było ciekawie! Zabawa w pokazywanie literek ciałem rozruszała dzieci a przegląd książek o ekologii i dbaniu o higienę dostarczyły wrażeń słuchowych i przekonanie, iż warto sięgać do książek i odkrywać dla siebie wiele ciekawych opowieści. Tysiące dobrych książek i nowości wydawniczych czeka na Ciebie, drogi czytelniku! Dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki.