Trzecioklasiści w bibliotece

W piątek, 3 marca 2023 r., do naszej biblioteki przyszli uczniowie klasy III c ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z biblioteką, jej zbiorami oraz zasadami korzystania. Trzecioklasiści wymienili korzyści płynące z czytania, dowiedzieli się, kim jest „pożeracz książek” i jaka jest droga książki, by ostatecznie znalazła się w rękach czytelnika. Dzieci zapoznały się z pojęciem „biały kruk”, po wysłuchaniu opowieści „Biały kruk” z książki „Ile prawdy w powiedzonkach o zwierzątkach?” autorstwa Małgorzaty Połeć-Rozbickiej i Agnieszki Pilichowskiej. Uczniom podobało się to „magiczne miejsce pełne książek”. Mamy taką nadzieję, że dzisiejsze spotkanie  rozbudzi w nich zainteresowania czytelnicze.