Sówki w Bajkowej Krainie

W czwartek, 2.02.2023 r., do naszej biblioteki „przyleciały” Sówki z PP z OI prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Augustianek. Dzieci odgadywały zagadki związane z bajkami, wysłuchały pouczającej opowieści Steve’a Smallmana pt. „Wilk ma okropny katar: jak unikać zarazków” oraz wiersza pt. „Od książki kilka słów”, który uczy najmłodszych czytelników szacunku do książek. Po zapoznaniu się z wszystkimi działami i regulaminem biblioteki, przedszkolaki pooglądały sobie piękne książeczki sensoryczne oraz do nauki czytania. Na zakończenie wspólnie został powiedziany wiersz Jana Brzechwy pt. „Katar”. Sówki były bardzo zadowolone i oświadczyły, że wrócą z rodzicami do tego magicznego miejsca pełnego książek.