Przyleciały Pszczółki

W piątek 27 maja 2022 r. do naszej biblioteki z wiosenną wizytą „przyleciały” Pszczółki z Publicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Augustianek. Dla maluchów atrakcją stało się przejście istnym labiryntem wśród regałów, poznanie wszystkich działów biblioteki, odgadywanie zagadek związanych z bohaterami bajek i oglądnięcie kolorowych książeczek. Przedszkolaki z ciekawością wysłuchały super opowieści Geraldine Collet pt. „Kto uratuje Wiewióra?”, która kończy się pewnym pouczeniem: „Gdy inni są w niebezpieczeństwie, trzeba im pomóc, a nie siedzieć cicho!” Pszczółki również dowiedziały się jak są zbudowane książki i o zaletach ich czytania, w jaki sposób można zostać stałym czytelnikiem biblioteki i jakie są zasady ich wypożyczania. Dzieci były zachwycone nowo poznanym miejscem i chętne do ponownych odwiedzin, ale już z rodzicami.

W Wielki Piątek, 29 kwietnia 2024 r., biblioteka czynna będzie w godzinach 8.00-16.00.
Nie zapomnijcie odwiedzić w tym tygodniu biblioteki i wybrać sobie lekturę na święta!

Dyrektorka i pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie życzą wszystkim użytkownikom i przyjaciołom biblioteki wesołych świąt!