Przedszkolaki z „Chatki Puchatka” w bibliotece

We wtorek 10 maja 2022 r., przydreptały do naszej biblioteki przedszkolaki z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Chatka Puchatka”. Maluchy wsiadły do „wesołego pociągu” i ruszyły w biblioteczną podróż. Po drodze dowiedziały się, jak wygląda praca biblioteki, jak zbudowane są książki i czym się między sobą różnią. Dzieci zrobiły sobie przerwę na wysłuchanie przepięknej opowieści Christine Leeson pt. „Pysia i straszna ulewa”. Myszkę Pysię i jej rodzeństwo podczas zabawy łapie straszna ulewa. Zwierzątka chcą im pomóc, ale niestety dziupla wiewiórki jest za wysoko, gniazdko polnej myszy za małe, a norka królika za ciasna. W końcu myszki znajdują schronienie. Jednak Pysia martwi się o swoich przyjaciół i idzie im na ratunek. Historia dobrze się kończy. Przedszkolakom ta opowieść bardzo się podobała. Został z niej wysnuty wniosek, że warto mieć przyjaciół i sobie wzajemnie pomagać. Następnym przystankiem było oglądanie przepięknych kolorowych książek dla dzieci. Maluchom najbardziej przypadły do gustu książeczki sensoryczne z ruszającymi się elementami, otwieranymi okienkami. Wizytę należy zaliczyć do udanych. Przedszkolaki wyraziły chęć ponownego udania się w podróż z biblioteczną książką.