Wizyta Sówek

W środę 27 kwietnia 2022 r. do naszej biblioteki zajrzały Sówki z Publicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Augustianek. Celem przedszkolaków było poznanie pracy biblioteki i znalezienie odpowiedzi na pytanie: dlaczego warto czytać książki? Lisek Exlibrisek z wiersza Izabeli Jędraszek „Niezwykłych książek świat” pomógł rozwiązać zagadkę. Dzieci również wysłuchały pięknej bajki Moniki Kamińskiej pt. „Niedźwiadek chce pomagać”. Jest to opowieść o przyjaźni, wzajemnej pomocy i szczęściu. Niedźwiadek i jeżyk Nunek od dawna planowali wycieczkę nad jezioro. Cieszą się, że ten dzień wreszcie nastał. Jednak droga dla jeżyka okazuje się za długa i bardzo uciążliwa. Pomoc oferuje niedźwiadek, ale z czasem i dla niego wędrówka staje się coraz trudniejsza. Jeżyk wysnuł taki oto wniosek, że pomaganie to wspaniała sprawa, skoro potrafi uszczęśliwić dwoje przyjaciół. Sówki były bardzo zadowolone z wizyty w bibliotece i zapewniły, że będą jej częstymi gośćmi. Pełne wrażeń wracały do przedszkola.