Misie w „Świecie bibliotecznych książek”

W poniedziałek 4 kwietnia 2022 r. wizytę w naszej bibliotece złożyły Misie z Publicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Augustianek. Podczas spotkania dzieci usłyszały wiele ciekawych informacji na temat książek, zapoznały się z księgozbiorem Działu Dziecięco-Młodzieżowego oraz poznały pracę biblioteki. Wysłuchały również krótkiej, pouczającej opowieści Ciary Flood pt. „Jak dobrze mieć sąsiadów”. Główny bohater, wielki, ponury pan Misio, jest typem samotnika i bardzo ceni sobie spokój. Jest zły, kiedy obok jego domu wprowadza się rodzina królików. Nie jest zadowolony z częstych odwiedzin sąsiadów. Żyje sobie szczęśliwie aż do czasu, gdy uzmysłowia sobie, że jest samotny. Postanawia zmienić swoje nawyki. Opowieść kończy się happy endem. Wizyta się udała. Przedszkolaki wyszły z biblioteki z obietnicą, że do niej wrócą po te wspaniałe książki.