X KONKURS LITERACKI

X KONKURS LITERACKI NA UTWÓR INSPIROWANY FOTOGRAFIAMI BIELAWY

Miejska Biblioteka Publiczna  w Bielawie oraz redakcja rocznika miejskiego „Bibliotheca Bielaviana” zapraszają do udziału w konkursie na utwór inspirowany starą fotografią Bielawy. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań lokalną historią oraz propagowanie niezwykłych wydarzeń i miejsc w Bielawie.

Skład komisji:

Prof. Ryszard Waksmund, dr Rafał Brzeziński, Leszek Musiał, Danuta Myśliwiec, Jadwiga Stępień, Urszula Ubych.

Cele Konkursu:

Popularyzacja twórczości inspirowanej fotografią Bielawy – w roku 2021 jest to zdjęcie  zatytułowane „Wojenna idylla”, pochodzące z 1940 r., przedstawiające plac Wolności w Bielawie z uśmiechniętymi dziećmi, gdzie panuje złowroga cisza i spokój w mieście, w którym nie było działań wojennych.

Uczestnicy:

Konkurs adresowany jest do dzieci, młodzieży, dorosłych.

Kategorie wiekowe:

– uczniowie szkół podstawowych,

– uczniowie szkół ponadpodstawowych,

– dorośli.

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie na adres mailowy redakcji rocznika miejskiego „Bibliotheca Bielaviana” – bibliothecabielaviana@gmail.com, w formie elektronicznej, w terminie do 31 października 2021 r. jednego wiersza lub jednego opowiadania inspirowanego załączonym zdjęciem. Regulamin dopuszcza przesłanie dwóch prac: wiersza i opowiadania. Objętość utworu prozatorskiego nie powinna przekraczać 10 stron tekstu znormalizowanego. Uczestnictwo w konkursie jest jednocześnie zgodą na przetwarzanie danych osobowych (imienia, nazwiska autora i jego wizerunku w celach wynikających z organizacji Konkursu zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U., poz. 922 z późn. zm.), oraz nieodpłatne publikowanie nadesłanej pracy konkursowej w materiałach promocyjnych związanych z Konkursem, prezentacjach pokonkursowych, na stronie internetowej organizatora Konkursu oraz w innych formach utrwaleń. Kontakt: Urszula Ubych, tel. 74 645 09 66, 515 775 607.

Nadesłane utwory odpowiadające wymogom regulaminu konkursu zostaną opublikowane w serii „Sudecka poezja i proza”. Prace nagrodzone ukażą się w roczniku „Bibliotheca Bielaviana 2021”.

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi 10 grudnia 2021 r.

W Wielki Piątek, 29 kwietnia 2024 r., biblioteka czynna będzie w godzinach 8.00-16.00.
Nie zapomnijcie odwiedzić w tym tygodniu biblioteki i wybrać sobie lekturę na święta!

Dyrektorka i pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie życzą wszystkim użytkownikom i przyjaciołom biblioteki wesołych świąt!