Podczas lata będę czytał(a)?

 

Dział dziecięco-młodzieżowy Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piastowskiej 19c zwrócił się do czytelników z pytaniem „Podczas lata będę czytał(a)?”

Odwiedzający dział w dniach od 11 do 27 czerwca mogli oddać głos. Zadanie polegało na wyborze 1 lub 2 odpowiedzi. 1) Serie z ulubionym bohaterem, 2) Lektury szkolne, 3) Bajki i wierszyki. Po podsumowaniu odpowiedzi podajemy wyniki ankiety: uczestników, którzy zagłosowali było 113 osób, zaś suma odpowiedzi wyniosła 161. Dziękujemy za udział w ankiecie wszystkim chętnym.

Hasło „Wakacje to znakomity czas z książką!” zostało zauważone i jeśli choć w części zostanie zrealizowane to będzie to sukces i wielka przyjemność każdego czytającego.

Bezapelacyjnie wygrały SERIE Z ULUBIONYM BOHATEREM – 106 głosów. Dział dziecięco-młodzieżowy na bieżąco dokonuje zakupów znanych serii dla dzieci i młodzieży z kategorii fantastycznej, przygodowej, przyrodniczej, komedie, thrillery, literatura faktu. BAJKI I WIERSZYKI otrzymały – 33 głosy. Dzieci lubią śmiać się i trochę bać. Nasza biblioteka dba o najmłodszego odbiorcę i wprowadza do księgozbioru książeczki zabawki i zbiorki wierszy autorów znanych i nagradzanych. LEKTURY SZKOLNE zaznaczono – 22 głosy. Pierwsze skojarzenie z lekturami to obowiązek, praca nad tekstem i nuda. Dlatego nie dziwi wynik. Lektura to „to, co się czyta lub co należy przeczytać”. Kanon literatury dziecięcej łączy pokolenia i wzbudza zainteresowanie książką nowych czytelników.

ank1
ank1 ank1
ank2
ank2 ank2
ank3
ank3 ank3
ank4
ank4 ank4