Wystawa fotografii Kacpra Środonia „Świat w moich oczach”

 

 

12 czerwca 2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się otwarcie wystawy fotografii Kacpra Środonia, ucznia Gimnazjum nr 5 Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie. Fotografia to jedna z wielu pasji i zainteresowań 14-letniego Kacpra, obdarzonego wyjątkowo wieloma talentami, które z zapałem realizuje.

Pierwszy aparat fotograficzny dostał od mamy na 7 urodziny i od tej pory towarzyszy mu on w każdej wolnej chwili. Wystawa zdjęć Kacpra to efekt jego fotograficznej pasji i pracy kilku lat.

Świat w moich oczach” to zbiór zdjęć, które przedstawiają świat widziany oczami Kacpra, świat obserwowany przez oko aparatu fotograficznego. Wystawa pokazuje to, co Kacper widzi wokół siebie i jak widzi otaczający go świat. Na razie interesuje go głównie natura, przyroda, krajobrazy. Fotografuje stawonogi, patyczaki, ważki, pająki, koty… Potrafi uchwycić piękno i magię tam, gdzie tego zazwyczaj nie dostrzegamy. Kacper przy okazji robienia zdjęć pogłębia swoją wiedzę na temat przyrody i biologii. Niektóre ze zdjęć prezentowanych na wystawie zdobyły nagrody w różnych konkursach.

Znany amerykański fotograf, Arnold Newman, powiedział, że fotografii nie robi się aparatem. Aparat to tylko narzędzie. Obrazy powstają w sercu i świadomości. W fotografowaniu niezbędna jest otwarta i wiecznie poszukująca wyobraźnia. Taką wyobraźnię posiada Kacper Środoń, który jest dopiero na początku odkrywania swojej prawdziwej drogi twórczej.

Zdjęcia Kacpra wzbudziły zainteresowanie gości: Leszka Stróżyka, przewodniczącego Rady Miejskiej Bielawy, Danuty Gierczak, wicedyrektor ZSO, Jolanty Kupis, nauczycielki biologii, Danuty Myśliwiec, polonistki, Henryki i Andrzeja Sepełowskich, nauczycieli religii i historii, Tadeusza Łazowskiego, znanego bielawskiego fotografika, autora trzech albumów z serii „Bielawa wczoraj i dziś”, który dzielił się z Kacprem swoim wieloletnim doświadczeniem fotograficznym. Na wystawie obecni byli również rodzice i dziadkowie Kacpra Środonia.

kacer8
kacer8 kacer8
kacper1
kacper1 kacper1
kacper 2
kacper 2 kacper 2
kacper4
kacper4 kacper4
kacper5
kacper5 kacper5
kacper6
kacper6 kacper6
kacper7
kacper7 kacper7