Zaczarowane historie

 

21 maja 2014 r. zawitały do działu dziecięco-młodzieżowego Miejskiej Biblioteki Publicznej dzieci ze Sportowego Przedszkola Niepublicznego na spotkanie „Zaczarowane historie”.

Jak zawsze przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach paluszkowych, które poprawiają sprawność paluszków, pomagają się zrelaksować i co małym dzieciom przychodzi z trudem skoncentrować na konkretnej czynności. Na wstępie bibliotekarka Jolanta Pawlak przeprowadziła z przedszkolakami rozmowę na temat snów i marzeń. Każde dziecko z grupy „Pszczółek” mówiło z przejęciem o swoich snach, których inspiracją były bajki i wymarzone zabawki.

W przytulnym Pokoju Spotkań pięciolatki uczestniczyły w głośnym czytaniu o wróżkach, duszkach, czarownicy i smoku a tekst „Zaczarowane wiersze” Józefa Ratajczaka potwierdził, że warto marzyć. Lektorkami były oczywiście nauczycielka Renata Majcher, której spokojny głos sprawił, że nastała cisza jak makiem zasiał oraz bibliotekarka Jolanta Pawlak, która starała się wprowadzić słuchaczy w atmosferę tajemniczości przeplataną humorem.

Wykorzystane w zajęciach książki „Zaczarowane historie” Ewy Marii Letki, „Straszna książka czyli Upiorna zabawa w rymy” Małgorzaty Strzałkowskiej, a także historia o rinowirusach spisana przez doktora Wojciecha Feleszko zostały wypożyczone do przedszkola. Być może będą zachętą do odkrywania nowych, czasem niezwykłych historii i propozycją do wielokrotnego odwiedzania biblioteki, w której królową jest słowo. Roześmiane dzieci z balonami i lizakami w dłoniach pożegnały się serdecznie z gospodynią zaczarowanego spotkania i pomaszerowały ku wyjściu z biblioteki.

prze1
prze1 prze1
prze2
prze2 prze2
prze3
prze3 prze3
prze4
prze4 prze4
prze5
prze5 prze5
prze6
prze6 prze6
prze7
prze7 prze7
prze8
prze8 prze8