Nusia, Buczek i Bzyczek w bibliotece

29 kwietnia 2014 r. przybyły „Pszczółki” i „Zajączki” ze Sportowego Przedszkola Niepublicznego do Miejskiej Biblioteki Publicznej, aby spędzić wesołe chwile podczas zajęć czytelniczych „Nusia, Buczek i Bzyczek w bibliotece”.

Przedszkolaki przy wejściu do biblioteki zauważyły dużą tablicę informacyjną z godzinami otwarcia i logo z sową, przeszły bramkę zapisującą wejścia i wyjścia a następnie grzecznie wysłuchały, gdzie znajdują się książki dla dorosłych i dzieci. W wypożyczalni dla dorosłych dowiedziały się o karcie bibliotecznej i czytniku, aby nieco później zobaczyć w praktyce czynności wykonywane przy wypożyczaniu książek do domu.

W Pokoju Skrzata na krótko zatrzymały się dzieci i oglądały, rysowały, liczyły i pytały, co będą dalej robiły. Bibliotekarka Jolanta Pawlak zaprowadziła przedszkolaki na zajęcia do Pokoju Spotkań. 5- i 6-latki chętnie uczestniczyły w zabawach paluszkowych: Paluszki, Paluszek i gruszka, Rodzina. Zabawy te urozmaiciły i uatrakcyjniły spotkanie. Głównym tematem były pory roku i postacie z książek. Dzieci usłyszały rymowanki o tym, że „Kwiecień w kalendarzu z tego bywa znany, że to taki miesiąc niezdecydowany” a „Kiedy przyjdzie maj. To daję wam słowo, wszędzie dookoła robi się majowo”.

Nauczycielka Danuta Grzesiak pomagała przedszkolakom w pokonywaniu nieśmiałości lub poskramianiu zbyt żywotnych reakcji podczas odpowiedzi lub wyrażania swojego zdania. Bibliotekarka przeczytała „Rozdział Pachnący” z książki „Puchate trzmieliki: od wiosny do zimy” czeskiego autora Jiriego Kahouna. Książka, pełna pięknych obrazków i krótkich wesołych historyjek o Bzyczku i Buczku, o Trzmieloludzie i innych postaciach ze świata żuczków. Na zakończenie dzieci zaprezentowały swoim kolegom książeczki z serii „Nusia i …” i zabrały je do przedszkola. Dzieci odnajdą na pewno w książkach swój świat!

nu1
nu1 nu1