W świecie bibliotecznych książek

 

W poniedziałek 14 października 2013 r. do Działu Dziecięco-Młodzieżowego Miejskiej Biblioteki Publicznej (MBP) przy ul. Stefana Żeromskiego 43, przyszły z nauczycielką Elżbietą Rybaczuk „Misie” z Niepublicznego Przedszkola „Montessori”.

Bibliotekarka Jolanta Matuszczak serdecznie przywitała nową grupę, przeczytała dwa wiersze o bibliotece, pokrótce wprowadziła ją w świat bibliotecznych książek, pokazała mieszkańców działu, między innymi: Kłapouchego, Tygryska, Prosiaczka, Muminka, Pannę Migotkę, Krecika oraz poinformowała, jak należy zachowywać się w bibliotece i w jaki sposób można zostać jej stałym czytelnikiem.

Później dzieci usiadły w „Kąciku dla Malucha”, gdzie poczuły się pewnie i swobodnie. Tam pooglądały sobie pięknie ilustrowane książeczki. Robiły to z wielkim zaangażowaniem. Niechętnie przerwały to zajęcie, ale pora była wracać do przedszkola. Przed wyjściem, wspólnie z nauczycielką wybrały książki, które wypożyczyły do wspólnego czytania w sali. Odchodząc powiedziały, że bardzo im się podoba w bibliotece i chętnie ponownie przyjdą.