II KONKURS LITERACKI

NA UTWÓR INSPIROWANY FOTOGRAFIAMI BIELAWY

Organizatorzy:

Redakcja rocznika miejskiego „Bibliotheca Bielaviana”,

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bielawie.

Skład komisji:

prof. Ryszard Waksmund, dr Rafał Brzeziński, Danuta Myśliwiec, Teresa Rodak, Jadwiga Stępień, Urszula Ubych, Anna Węclewska.

Cele konkursu:

Rozwijanie zainteresowań lokalną historią. Proponowanie niezwykłych wydarzeń i miejsc w Bielawie. Popularyzacja twórczości inspirowanej fotografią Bielawy – w roku 2013 jest to zdjęcie zatytułowane „Łąka Dierigów” pochodzące z lat 20. XX w. przedstawiające krowy na łące Dierigów obok zakładu „Christian Dierig”.

Uczestnicy:

Konkurs adresowany jest do dzieci, młodzieży, dorosłych.

Kategorie wiekowe:

Uczniowie szkół podstawowych,

Uczniowie szkół ponadpodstawowych,

Dorośli.

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie na adres mailowy redakcji rocznika miejskiego „Bibliotheca Bielaviana” – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub w formie papierowej plus elektronicznej do redakcji rocznika w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bielawie, ul. Stefana Żeromskiego 43 (kontakt: Urszula Ubych, tel. 74 645 09 66), w terminie do 31 października (czwartek) 2013 r. jednego wiersza lub jednego opowiadania inspirowanego załączonym zdjęciem. Objętość tekstu literackiego nie powinna przekraczać 5 stron wydruku komputerowego.

Nadesłane utwory odpowiadające wymogom regulaminu konkursu zostaną opublikowane w serii Sudecka poezja i proza. Prace nagrodzone ukażą się w roczniku „Bibliotheca Bielaviana 2013”.

Rozstrzygniecie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi 16 grudnia (poniedziałek) 2013 r. o godz. 17.00 w auli Liceum Ogólnokształcącego w Bielawie.

Zdjęcie zatytułowane „Łąka Dierigów” pochodzące z lat 20. XX w.,

przedstawiające krowy na łące Dierigów obok zakładu „Christian Dierig”