Ten miesiąc 1973

Lato do nas idzie

7 czerwca 2013 r. odbyło się siódme spotkanie z dziećmi z Przedszkola Językowego „Europejska Akademia Dziecka” w dziale dziecięco-młodzieżowym Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie. Bibliotekarka Jolanta Pawlak razem z nauczycielkami Agnieszką Kosowską i Malwiną Klementowską przypomniały dzieciom nasze wspólne czytanki i zabawy literacko-plastyczne, oglądanie sztuki teatrzyku „Kukiełkowo” i występy na pikniku rodzinnym w przedszkolu.

Od pierwszej wizyty w bibliotece aż do dzisiaj przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zajęciach. Poznały pracę bibliotekarza, wysłuchały wiele opowieści i tych prawdziwych i wymyślonych, zabawnych wierszyków recytowanych przez dorosłych.

Temat czerwcowego spotkania brzmiał „Lato do nas idzie”, które odbyło się w ramach ogólnopolskiego święta czytania dzieciom. Grupa „Morelki” i „Winogronki” słuchała o tym, że lato „słoneczka promienie rozrzuca dokoła” i „tańczy z wiatrem na polach” i „kąpie się z nami w morzu, kąpie się z nami w jeziorze” i zaprasza do spacerów i zabawy inspirowanej literaturą dla dzieci. Wiersz „Przekorne pory” Wincentego Fabera doskonale pokazał dzieciom, że pogoda jest czasem kapryśna i w lecie mogą zdarzyć się chłodne dni i wieczory a dzieci mogą złapać katar. I wtedy zawsze można sięgnąć po ciekawą książkę.

Bibliotekarka poleciła lektury na lato: „Owocowe bajki” Barbary Gawryluk, „Dzieci z Kuriańskiej Łączki” Ewy Mirkowskiej, „Jak się koty urodziły” Joanny Papuzińskiej, „Nazywam się Jeżynka” Piotra Rowickiego, „Bajki mamy Wrony” Małgorzaty Strzałkowskiej oraz książeczki z serii „Konik Pony”. Serdeczne podziękowania za dobrą współpracę w promowaniu czytelnictwa wśród najmłodszych Miejska Biblioteka Publiczna składa nauczycielkom Agnieszce Kosowskiej i Malwinie Klementowskiej oraz dyrekcji Przedszkola Językowego „Europejska Akademia Dziecka”.