Pingwinki w bibliotece


17 stycznia 2013 r. do działu dziecięco-młodzieżowego Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Stefana Żeromskiego 43 przyszły wraz z nauczycielką Grażyną Skoczylas pięciolatki z grupy „Pingwinki” z Niepublicznego Przedszkola „Montessori” (Oddział Przedszkolny mieszczący się w Ekologicznej Szkole Podstawowej nr 7).

 

Bibliotekarka Jolanta Matuszczak wprowadziła je w magiczny świat bibliotecznych książek. Poinstruowała dzieci, co to jest biblioteka i w jaki sposób wypożycza się książki, jak należy zachowywać się w dziale, a przede wszystkim zwróciła uwagę, że należy dbać o książki i nie można ich niszczyć. Bibliotekarka zapoznała „Pingwinki” z „Kącikiem dla Malucha”, pokazała znajdujące się tam książki, zwłaszcza książki-zabawki oraz mieszkańców tego działu, bajeczne postacie: Tygryska, Kłapouchego, Prosiaczka, Reksia, Włóczykija, Pannę Migotkę, Muminka, Krecika i Kota w butach, z którymi szybko się zaprzyjaźniły.

 

Przeczytała przedszkolakom dwie bajki: Kruk i lisica oraz Kłamliwy pastuszek, następnie zadawała pytania związane z tekstem, na które dzieci chętnie odpowiadały. Potem maluchy oglądały z przejęciem nowe, pięknie ilustrowane bajki. To zajęcie bardzo im się podobało.

 

Na zakończenie wzięły udział w zabawie ruchowej zatytułowanej „Naśladujemy pingwina”, będącej motywem przewodnim ich grupy. Przed wyjściem wraz z nauczycielką wypożyczyły książki do wspólnego czytania w sali i zapowiedziały następną wizytę w lutym.

 

Bibliotekarka Jolanta Matuszczak z przedszkolakami

 

Jolanta Matuszczak, Grażyna Skoczylas

 

Jolanta Matuszczak, Grażyna Skoczylas i "Pingwinki"