Dyskusyjny Klub Książki

PartnerzyBIPOdwiedziny

Dzisiaj 36

Wczoraj 36

Ten tydzień 36

Ten miesiąc 107

Wszystkie 887022

Wielkość czcionki

Pierwszy raz w bibliotece

 

 

21 grudnia 2012 r. do działu dziecięco-młodzieżowego Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej zawitały dzieci z Przedszkola Językowego „Europejska Akademia Dziecka” w Bielawie. Bibliotekarka Jolanta Pawlak zaproponowała małych uczestnikom spotkania, aby usiedli na krzesełkach w utworzonym kręgu. W ciepłej atmosferze dzieci poznały kilka ważnych rzeczy związanych z odwiedzanym miejscem. W bibliotece są regały z książkami, skrzynki z bajeczkami, biurko z komputerem i dużo kolorowych obrazków na ścianach. Książeczki można oglądać na miejscu przy stoliczkach lub wypożyczyć do domu.

 

Ważna informacja do zapamiętania: przeczytane książki muszą wrócić do biblioteki po miesiącu.

 

Dzieci w wieku od 3 do 5 lat z grup „Winogronki” i „Morelki” pod opieką Agnieszki Kosowskiej i Malwiny Klementowskiej uczestniczyły w rozmowie na temat dbania o książki (nie wolno przy nich pić i jeść, wyrywać stron, rozrzucać byle gdzie).

 

Nadszedł czas na głośne czytanie. Dzieci zasłuchały się przy zabawnym opowiadanku Lepiludki o przedszkolakach, które znają tysiące sposobów na nudę. Przedszkolaki z książki ulepiły z plasteliny gromadę ludków zwanych Lepiludki, zbudowały im dom i oczywiście ugotowały plastelinowy obiad podany na eleganckich talerzach z klonowych liści.

 

Nasze spotkanie urozmaicone zostało dzięki zabawie paluszkowej „Bałwanek”, która przypomniała nam o zimie i zabawie na śniegu. Wszystko dla dzieci było pierwsze - spotkały się z bibliotekarką, oswoiły z nowym miejscem, dzięki krótkiej wycieczce po całej bibliotece (dotarły nawet do wypożyczalni dla dorosłych). Wspólnie przedstawiły zimową piosenkę o padającym śniegu i delikatnych dzwoneczkach.

 

Maluchy wysłuchały jeszcze wiersz Zaproszenie dla Gwiazdora i dostały podarki z biblioteki w postaci gipsowych Mikołajów i kolorowe zakładki do książki. W podziękowaniu za miłe spotkanie przedszkolaki razem z nauczycielkami zostawiły w bibliotece słodką choinkę i kilka pierniczków wykonanych przez dzieci.

 

Od lewej: Agnieszka Kosowska, Jolanta Pawlak

 

Jolanta Pawlak i przedszkolaki

 

Od lewej: Malwina Klementowska, Agnieszka Kosowska i przedszkolaki