Relacja z  promocji książki

Piłkarska „Bielawianka” 1946-2011

Krzysztofa PalimąkiPromocja książki Piłkarska „Bielawianka” 1946-2011 Krzysztofa Palimąki, wydanej przez wydawnictwo Bibliotheca Silesiana, odbyła się 3 grudnia 2012 r., o godz. 18.00 w auli Liceum Ogólnokształcącego w Bielawie przy ul. Szkolnej 5. Spotkanie odbyło się dzięki przychylności i pomocy Dyrektor Szkoły Marzanny Kamińskiej oraz pracowników Liceum. Swoją obecnością na promocji tej wyjątkowej publikacji, napisanej w oparciu o bogate zasoby archiwalne, prasę i wywiady z piłkarzami i działaczami sportowymi, zaszczycili nas Wiceprzewodniczący Rady Miasta Bielawa Marek Pyziak, Burmistrz Bielawy Ryszard Dźwiniel, Zastępca Burmistrza Miasta Bielawa Mariusz Pach, Prezes Klubu Piłkarskiego „Bielawianka” Daniel Dubas oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie dr Rafał Brzeziński. Wśród zaproszonych gości pojawili się także miłośnicy Klubu Piłkarskiego „Bielawianka”, zawodnicy oraz działacze.


Spotkanie rozpoczęła dr Renata Madziara z wydawnictwa Bibliotheca Silesiana symbolicznym sygnałem z gwizdka piłkarskiego. Po przywitaniu przybyłych gości głos przekazano autorowi książki Krzysztofowi Palimące, który opowiedział o trudach pracy nad zbieraniem materiałów do publikacji i procesie tworzenia książki. Odpowiadał także na pytania zgromadzonych gości.


Na zakończenie autor dokonywał pamiątkowych wpisów w książce.


Informujemy, że następna promocja książki, która odbędzie się 18 stycznia 2013 r. o godz. 17.00 w Wałbrzychu w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Pod Atlantami, Rynek 9.


Źródło: www.bibliothecasilesiana.com

 

 

{youtube}d7-kS8NCkI0{/youtube}