Spotkanie w magicznym świecie książek

21 listopada 2012 r. na spotkanie z bajkowymi bohaterami i na pyszną zabawę do działu dziecięco-młodzieżowego biblioteki przyszły ze swoimi nauczycielkami Iwoną Ciochoń i Anną Łukasik dwie grupy przedszkolaków: pięciolatki i sześciolatki z Przedszkola Publicznego nr 4.

Bibliotekarka Jolanta Matuszczak wprowadziła je w magiczny świat bibliotecznych książek. Poinstruowała dzieci, co to jest biblioteka i w jaki sposób wypożycza się książki, jak należy zachowywać się w dziale dziecięco-młodzieżowym, ale przede wszystkim zwróciła uwagę, że należy dbać o książki. Jolanta Matuszczak z biblioteki zapoznała przedszkolaków z „Kącikiem dla Malucha”, pokazała znajdujące się tam książki, zwłaszcza książki-zabawki oraz mieszkańców tego działu, bajeczne postacie: Tygryska, Kłapouchego, Prosiaczka, Reksia, Włóczykija, Pannę Migotkę, Muminka, Krecika i Kota w butach. Przeczytała przedszkolakom opowiadanie Renaty Piątkowskiej zatytułowane „Obudzona królewna”, a następnie zadawała pytania związane z tekstem, na które przedszkolaki z chęcią odpowiadały. Później dzieci pooglądały sobie nowe, pięknie ilustrowane bajki. To zajęcie bardzo im się podobało.

Na zakończenie zaśpiewały wesołą piosenkę zatytułowaną „Dzień w przedszkolu” i w radosnym nastroju wracały do przedszkola.

Od lewej: nauczycielka Iwona Ciochoń, bibliotekarka Jolanta Matuszczak,

nauczycielka Anna Łukasik i przedszkolaki: pięciolatki i sześciolatki z PP nr 4