Dyskusyjny Klub Książki

PartnerzyBIPOdwiedziny

Dzisiaj 38

Wczoraj 50

Ten tydzień 149

Ten miesiąc 391

Wszystkie 885782

Wielkość czcionki

Z książką z biblioteki” 3


17 maja 2012 r. odbyło się trzecie spotkanie „z książką z biblioteki” w grupie "Śmieszki" w Ekologicznym Przedszkolu Niepublicznym. Rozpoczęło się ono piosenką: maluchy imiennie powitały bibliotekarkę Jolantę Matuszczak, przesyłając „słodkie” buziaki. Po przywitaniu, Jolanta Matuszczak przedstawiła  przedszkolakom przyniesioną ze sobą bajkę z serii Zakątek Dumania Kubusia Puchatka zatytułowaną Dlaczego pada deszcz?, w której Miś o Bardzo Małym Rozumku dowiaduje się, dlaczego potrzebny jest deszcz.

Bibliotekarka podczas czytania pokazywała maluchom piękne, kolorowe ilustracje z tej książki i prowadziła krótką rozmowę na temat przeczytanego fragmentu opowieści. Dzieci z wielkim przejęciem odpowiadały na zadawane pytania. Bardzo bajka im się podobała, dzięki której przyswoiły sobie wiedzę o bardzo ważnej roli wody jaką pełni w życiu każdej żyjącej na Ziemi istoty. Spotkanie zostało urozmaicone dwoma wspólnymi tańcami zatytułowanymi „Biedroneczki” i „Daj mi rączkę, daj”, podczas których śmiechu było co niemiara.

Odwiedziny zakończyły się pożegnalną zabawą paluszkową „Kochana pani Jola u nas dzisiaj była, kochana pani Jola odwiedziła nas”. Przedszkolaki ucieszyły się z ponownej wizyty bibliotekarki Jolanty Matuszczak z jej „magicznym światem bajek”, który ze sobą zabiera, w następnym miesiącu czerwcu. Będzie to już ostatnie spotkanie „z książką z biblioteki” w tym roku przedszkolnym w grupie Śmieszki. Przed wyjściem bibliotekarka zachęcała dzieci do przyjścia do Miejskiej Biblioteki Publicznej wraz z rodzicami w czasie wakacji. Obiecała im moc niesamowitych i niepowtarzalnych wrażeń w dziale dziecięco-młodzieżowym MBP.


Od lewej: Jolanta Matuszczak - bibliotekarka, Jolanta Kasica - przedszkolanka


Jolanta Matuszczak


Jolanta Matuszczak