Dyskusyjny Klub Książki

PartnerzyBIPOdwiedziny

Dzisiaj 20

Wczoraj 39

Ten tydzień 351

Ten miesiąc 593

Wszystkie 885984

Wielkość czcionki

O sporcie w bibliotece


8, 9, 14, 15 maja 2012 r. w dziale dziecięco-młodzieżowym Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie zapanowało niezwykłe ożywienie. W ramach Tygodnia Bibliotek 2012 „Biblioteka ciągle w grze!” odbywały się spotkania z przedszkolakami z Przedszkola Niepublicznego „Wesołe Krasnoludki” oraz Przedszkola Publicznego nr 7 „Kubusia Puchatka”.

Temat spotkań brzmiał „O sporcie w bibliotece” i był doskonałym sposobem do promowania literatury o sporcie, przyswajania nazw różnych dyscyplin sportowych a także poznania zasad fair play. Grupy przedszkolne chętnie uczestniczyły w zabawie na układanie stosu książek – liczyła się szybkość i staranność, radość sprawiły podskoki wzwyż czy rozpoznawanie z 24 rysunków znanych lub mniej znanych dzieciom sportów np. gimnastyka sportowa i artystyczna, bieg sztafetowy lub przez płotki, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, skok do wody, skoki narciarskie, saneczkarstwo, podnoszenie ciężarów, łyżwiarstwo, hokej na lodzie, kajakarstwo, łucznictwo i oczywiście gra w piłkę nożną, ręczną, tenis i wiele innych. Przedszkolaki dobrze zapamiętały, kto to jest sędzia, trener i zawodnicy. Na czas spotkań nauczycielki zostały sędziami (obserwowanie zachowań dzieci), bibliotekarka trenerem (przekazanie przepisów zabaw bibliotecznych) a dzieci zawodnikami (uczestnicy gier).

Dzieci w wieku 3-6 lat obserwują otoczenie i lubią poznawać nowe rzeczy. Warto nauczyć je cieszyć się z małych zwycięstw, odważnie pokonywać trudności i być życzliwym dla innych. Dzieci powtarzały kilkakrotnie wyrażenie FAIR PLAY, które oznacza dokładnie CZYSTA GRA. Każdy powinien kierować się zasadami fair play i duży, i mały w życiu i sporcie.

Dziękujemy za radość, cierpliwość i zaangażowanie podczas spotkań grupom:

„Żabki” – nauczyciel Aldona Kożuszek z PN „Wesołe Krasnoludki” oraz grupom: „Króliczki” – nauczyciel Lucyna Szady, „Kłapouszki” – nauczyciel Edyta Markiewicz, gr. VII – nauczyciel Monika Kornafel z PP nr 7 „Kubusia Puchatka” i "Skrzaty" - nauczyciel Wioletta Kuśnierz z PN „Wesołe Krasnoludki”


Jolanta Pawlak - bibliotekarka, „Kłapouszki” – nauczyciel Edyta Markiewicz z PP nr 7 „Kubusia Puchatka”


„Żabki” – nauczyciel Aldona Kożuszek z PN „Wesołe Krasnoludki”, Jolanta Pawlak - bibliotekarka


„Króliczki” – nauczyciel Lucyna Szady z PP nr 7 „Kubusia Puchatka”, Jolanta Pawlak - bibliotekarka


Jolanta Pawlak - bibliotekarka, „Skrzaty” – nauczyciel Wioletta Kuśnierz z PN „Wesołe Krasnoludki”


Jolanta Pawlak - bibliotekarka, gr. VII – nauczyciel Monika Kornafel z PP nr 7 „Kubusia Puchatka”