Dyskusyjny Klub Książki

PartnerzyBIPOdwiedziny

Dzisiaj 10

Wczoraj 34

Ten tydzień 10

Ten miesiąc 617

Wszystkie 886008

Wielkość czcionki

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – „Biblioteka ciągle w grze”


Podczas tegorocznych obchodów Tygodnia Bibliotek od 8 do 15 maja 2012 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Bielawie przygotowała szereg atrakcji.

8 maja 2012 r. w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” dla gr. „Puchatki” z Przedszkola Niepublicznego z Oddziałami Integracyjnymi, która przyszła z nauczycielką Małgorzatą Moździerz czytał Rafał Smoliński reżyser "Teatru Od Dzisiaj". Wprowadził „Puchatki” do niesamowitego świata teatru. Opowiedział im o pracy reżysera, aktorów i działalności „Teatru Od Dzisiaj”. Przyniósł również ze sobą teatralne rekwizyty, które wzbudziły wśród dzieci ogromny zachwyt. Przedszkolaki zakładając teatralne maski, peruki i kostiumy, poczuły się choć przez chwilę prawdziwymi aktorami. Śmiechu przy tym było co niemiara. Następnie przeczytał dwie bajki z książki zatytułowanej „Czworo przyjaciół ze Słonecznego Podwórka”: „Kuba ma szczęście” i „Bela jako pojazd”. Dzieci słuchały go jak zaczarowane. „Puchatki” chcąc podziękować bibliotekarce działu dziecięco-młodzieżowego - Jolancie Matuszczak i reżyserowi „Teatru Od Dzisiaj” – Rafałowi Smolińskiemu powiedziały wierszyk Jana Brzechwy pt. „Kaczka-Dziwaczka”.

8 maja 2012 r. o godz. 17.30 miało miejsce oficjalne otwarcie obchodów Tygodnia Bibliotek w MBP w Bielawie. Zebrani goście mieli okazję zobaczyć premierę teatrzyku kukiełkowego stworzonego w bielawskiej bibliotece oraz obejrzeć film o bielawskich bibliotekarzach.

9 maja 2012 r. dla gr. „Słoneczka”, która przyszła z nauczycielką Ewą Marzec i gr. „Misie” z nauczycielką Elżbietą Rybaczuk z Niepublicznego Przedszkola „Montessori” czytała Sandra Górczyńska aktorka "Teatru Od Dzisiaj".

10 maja 2012 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z zaprzyjaźnionym z naszą placówką autorem książek naukowych i bajek dla dzieci, prezesem wydawnictwa Astrum, Lechem Tkaczykiem. Tematem spotkania była prezentacja książki "Dieta funkcjonalna - nowe spojrzenie na zdrowe żywienie". W przystępny sposób autor przedstawił licznie zgromadzonym uczestnikom spotkania założenia diety funkcjonalnej jako nowego stylu życia.

11 maja 2012 r. Zbigniew Zając aktor "Teartu Od Dzisiaj" przeczytał przedszkolakom bajki Jana Brzechwy pt. „Szelmostwa Lisa Witalisa” i „O Rycerzu Szaławile”. Zrobił to w sposób profesjonalny co bardzo podobało się dzieciom. "Tygryski" i "Krasnale" widząc grę aktorską i teatralne rekwizyty, były wręcz oczarowane. Szczególnie podobała im się szabla Samuraja. Na zakończenie dzieci dziękując za zaproszenie do biblioteki i piękne czytanie w wykonaniu aktora, zaśpiewały z radością dla Zbigniewa Zająca i Jolanty Matuszczak z działu dziecięco-młodzieżowego wesołą piosenkę pt. „Gdy dzień wstaje”. Przedszkolaki były bardzo zadowolone ze spotkania i poprosiły żeby o nich pamiętać przy następnych. Do przedszkola wracały w pogodnych nastrojach.

14 maja 2012 r. dla gr. „Krasnale” z nauczycielkami: Grażyną Skoczylas i Magdaleną Bochenek z Niepublicznego Przedszkola „Montessori” czytała Renata Otręba aktorka "Teatru Od Dzisiaj". Renata Otręba przeczytała przedszkolakom bajki pt. „Coś nowego” i „Zakład o nie wiem co” z książki zatytułowanej „Gromadka Kubusia Puchatka” ze Skarbczyka Walta Disneya. Dzieci słuchały jej w wielkim skupieniu, przerywając od czasu do czasu radosnym śmiechem. Przyniosła również ze sobą teatralne rekwizyty, które wzbudziły wśród dzieci ogromny zachwyt. Przedszkolaki zakładając teatralne maski, kostiumy, trzymając w ręce czarodziejską różdżkę poczuły się choć przez chwilę prawdziwymi aktorami. Śmiechu przy tym było co niemiara.

Na zakończenie przedszkolaki dziękując za zaproszenie do biblioteki i piękne czytanie w wykonaniu aktora, zaśpiewały z werwą dla Renaty Otręby i Jolanty Matuszczak z działu dziecięco-młodzieżowego wesołą piosenkę: „Przedszkole – drugi dom”.

14 maja 2012 r. w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek „Biblioteka ciągle w grze”, w Bielawskiej Placówce Muzealnej przy ul. Piastowskiej 19b, odbyło się spotkanie z Tomaszem Śnieżkiem – krajoznawcą i przewodnikiem sudeckim. Podczas spotkania Tomasz Śnieżek promował swój nowy przewodnik po Górach Sowich.

15 maja 2012 r. dla gr. „Pięciolatki”, które przyszły z nauczycielką Lucyną Łuciów  i gr. „Sześciolatki” z nauczycielką Natalią Gołębiewską z Przedszkola Publicznego Nr 4 czytały bibliotekarki MBP w Bielawie: Anna Rutkowska, Paulina Wojciechowska-Cudak i Jolanta Matuszczak. Anna Rutkowska przeczytała przedszkolakom bajkę z Kolekcji Kubusia Puchatka  pt. „Puchatku, cierpliwości!”, Paulina Wojciechowska-Cudak również bajkę z Kolekcji Kubusia Puchatka pt. „Zły sen Puchatka” a Jolanta Matuszczak dwa wiersze: Jana Brzechwy pt. „Żaba” i Małgorzaty Kudelskiej pt. „Kłamczuszek – Łakomczuszek”. Zrobiły to z wielkim zaangażowaniem, wykorzystując podczas czytania różne rekwizyty, co bardzo podobało się dzieciom. Pięciolatki i sześciolatki słuchały bibliotekarek w wielkim skupieniu, przerywając od czasu do czasu radosnym śmiechem. Bardzo dobrze się czuły w tej „Magicznej Krainie Bajek”. Tak im się podobało, że nabrały chęci zapisania się do biblioteki, by rodzice mogli im czytać  piękne książeczki.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki dziękując za zaproszenie do biblioteki i piękne czytanie w wykonaniu bibliotekarek, zaśpiewały dwie wesołe piosenki zatytułowane: „Przedszkole - drugi dom” i „Tato, pomóż!”.

15 maja 2012 r. odbył się kiermasz książki używanej.


Cała Polska czyta dzieciom - Rafał Smoliński

 

Od lewej: Elżbieta Rybaczuk i Ewa Marzec

 

 

Cała Polska czyta dzieciom - Zbigniew Zając

 

14 maja 2012 r., aktorka "Teatru Od Dzisiaj" - Sandra Górczyńska

 

9 maja 2012 r., aktorka "Teatru Od Dzisiaj" - Renata Otręba

 

Od lewej: opiekunka Teresa Binkowska, nauczycielka Iwona Dubis-Teklak,

aktor Zbigniew Zając, bibliotekarka Jolanta Matuszczak

i opiekunka Anna Paczyńska

 

 

Cała Polska czyta dzieciom - Paulina Wojciechowska-Cudak


 

Cała Polska czyta dzieciom - Anna Rutkowska

 

Cała Polska czyta dzieciom - Jolanta Matuszczak

 


 

14 maja 2012 r., spotkanie z Tomaszem Śnieżkiem w bielawskim muzeum,

od lewej: dr Rafał Brzeziński, Tomasz Śnieżek

 

8 maja 2012 r., premiera teatrzyku kukiełkowego MBP w Bielawie

 

10 maja 2012 r., spotkanie z Lechem Tkaczykiem,

od lewej: Lech Tkaczyk, Urszula Ubych