„Z książką z biblioteki” 2

W czwartek 12 kwietnia 2012 r. na zaproszenie dyrektorki Małgorzaty Domagały i nauczycielki Jolanty Kasicy z Ekologicznego Przedszkola Niepublicznego (EPN) grupę „Śmieszki” odwiedzili niecodzienni goście: dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej (MBP) dr Rafał Brzeziński i bibliotekarka działu dziecięco-młodzieżowego Jolanta Matuszczak. Było to już drugie spotkanie z cyklu „Z książką z biblioteki”.

Na początku dzieci przywitały się z przybyłymi gośćmi piosenką „Na przywitanie” według Klanzy. Następnie dr Rafał Brzeziński pokazał „Śmieszkom” przyniesione z biblioteki książki i przeczytał jedną z nich zatytułowaną Franklin ma zły dzień. Maluszki słuchały bajki w wielkim skupieniu, a potem odpowiadały na pytania. Nauczycielka Jolanta Kasica wprowadziła przerywnik - masaż relaksacyjny pt. „Piszemy list do babci”. Śmiechu przy tym było co niemiara. Potem do czytania przystąpiła bibliotekarka Jolanta Matuszczak. Przyniosła ze sobą pięknie ilustrowaną książeczkę napisaną przez Wiesława Drabika pt. Niesforna gąska. Podczas czytania pokazywała przedszkolakom kolorowe, „słodkie” ilustracje i prowadziła z nimi krótką rozmowę na temat przeczytanego fragmentu opowieści. Dzieci były zachwycone wysłuchanymi bajeczkami  i dobrze się czuły w „magicznym świecie bajek”.

Na zakończenie spotkania zaśpiewały wesołą piosenkę zatytułowaną „Książeczki-bajeczki” i podarowały zaproszonym gościom laurki i piękne kolorowe serduszka. Ucieszyły się z ponownej wizyty w ich przedszkolu, na kolejnym, cyklicznym, comiesięcznym spotkaniu „Z książką z biblioteki”. Przed wyjściem bibliotekarka Jolanta Matuszczak i dr Rafał Brzeziński zachęcili przedszkolaków do przyjścia do działu dziecięco-młodzieżowego MBP wraz z opiekunką grupy – Jolantą Kasicą, jak również z rodzicami po bajeczki, które dostarczą im moc niesamowitych i niepowtarzalnych wrażeń.

Od lewej: dr Rafał Brzeziński - dyrektor MBP w Bielawie, Jolanta Matuszczak

Od lewej: Jolanta Matuszczak, dr Rafał Brzeziński, Jolanta Kasica