Michał Witkowski w Bielawie

15 marca 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bielawie odbył się wieczór autorski z uznanym  pisarzem młodego pokolenia - Michałem Witkowskim. Spotkanie organizowane przez bielawski Dyskusyjny Klub Książki (DKK) we współpracy z Biblioteką Dolnośląską cieszyło się  zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta. Kontrowersyjna proza naszego gościa zdobyła sobie uznanie zarówno wśród czytelników jak i krytyki.

Spotkanie rozpoczął dyrektor biblioteki dr Rafał Brzeziński, który pokrótce przedstawił sylwetkę naszego gościa. Michał Witkowski to postać niebywale barwna i intrygująca. Pisarz z łatwością nawiązał kontakt z publicznością. Uczestnicy dyskusji byli doskonale przygotowani, ze strony widowni padało mnóstwo ciekawych pytań, na które pan Michał odpowiadał cierpliwie i wyczerpująco. Dowiedzieliśmy się między innymi jacy współcześni twórcy polskiej literatury inspirują Witkowskiego, jakie są jego najbliższe plany wydawnicze i czy w dzisiejszych czasach pisarstwo może być sposobem na życie. Zebrani mogli także wysłuchać fragmentów najnowszej powieści  Drwal w wykonaniu samego autora. Na koniec spotkania gość rozdał, jakże cenne dla fanów prozy Michała Witkowskiego, autografy.

Spotkanie można z pewnością zaliczyć do udanych – mamy nadzieję, że Michał Witkowski bawił się u nas równie dobrze jak pozostali uczestnicy spotkania i możemy liczyć na jego kolejne wizyty w przyszłości.

Michał Witkowski

Od lewej: Anna Rutkowska, Beata Todryk, Aleksandra Orda, Paulina Wojciechowska-Cudak, Izabela Fiedler, Michał Witkowski, Urszula Ubych,

Jolanta Pawlak, Jolanta Matuszczak, dr Rafał Brzeziński - dyrektor MBP w Bielawie