Mama uczy cyferek

W czwartek 23 lutego 2012 r. w Miejskiej Biblioteki Publicznej (MBP) w Bielawie odbyło się drugie spotkanie z cyklu „Nauka poprzez zabawę”. Tym razem pan Lech Tkaczyk- autor bajek muzycznych i słuchowisk edukacyjnych dla dzieci, właściciel Wydawnictwa Astrum, wprowadził przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Montessori” i Ekologicznego Przedszkola Niepublicznego oraz ich nauczycielki: Elżbietę Rybaczuk i Krystynę Bednarczyk, do świata cyfr.

Autor bawił się z dziećmi w amatorski teatrzyk na podstawie scenariusza do własnej bajki pt. Mama uczy cyferek. Mali aktorzy podeszli do swoich ról z wielkim zaangażowaniem i radością, co pozwoliło im szybko nauczyć się liczyć.
„Misie” i „Wędrowniczki”obejrzały audiowizualną bajkę Mama uczy cyferek, w celu powtórzenia i utrwalenia poznanych cyferek.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z Lechem Tkaczykiem oraz ustawiły się w długą kolejkę po autograf od pisarza. Dzieci wracały do przedszkola w wesołym nastroju, a panie nauczycielki wyraziły chęć przyjścia na kolejne spotkanie z cyklu „Nauka poprzez zabawę”.

Od lewej: Elżbieta Rybaczuk, Lech Tkaczyk, krystyna Bednarczyk, Jolanta Matuszczak

Lech Tkaczyk z przedszkolakami

Lech Tkaczyk