Jak Pan Alfabet do przedszkola maszerował

31 stycznia 2012 r. do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie na spotkanie z przedszkolakami przyszedł Lech Tkaczyk - autor słuchowisk edukacyjnych oraz bajek edukacyjnych dla dzieci.

Pisarz bawiąc się z dziećmi w amatorski teatrzyk, do którego sam napisał scenariusz pt. „Jak Pan Alfabet do przedszkola maszerował”, wprowadził je w świat liter. Mali aktorzy podeszli do swoich ról z wielkim zaangażowaniem i radością. Przedstawienie pozwoliło im szybko zapamiętać większą część alfabetu.

Na zakończenie spotkanie „Misie” z Niepublicznego Przedszkola „Montessori” z nauczycielką Elżbietą Rybaczuk oraz „Wędrowniczki” z Ekologicznego Przedszkola Niepublicznego z wychowawcą Krystyną Bednarczyk, obejrzały audiowizualną bajkę pt. „Jak Pan Alfabet do przedszkola maszerował”, dzięki której mogły powtórzyć i utrwalić poznane literki.

Przedszkolaki zadowolone ze spotkania z Lechem Tkaczykiem, chcąc podziękować za wspaniałą zabawę edukacyjną, podarowały pisarzowi własnoręcznie wykonaną laurkę.

Od lewej: Sylwia Sienicka (rodzic), Elżbieta Rybaczuk (nauczyciel),

Krystyna Bednarczyk (nauczyciel), Lech Tkaczyk (autor), Urszula Ubych (kierownik MBP),

Jolanta Matuszczak (bibliotekarz), grupa "Misie" z NP "Montessori

oraz grupa "Wędrowniczki" z EPN