Wykład Janusza Manieckiego

15 grudnia 2011 r. w Bielawskiej Placówce Muzealnej odbył się wykład Janusza Manieckiego 30. rocznica stanu wojennego. Zgromadzeni goście mieli okazję wysłuchać o wydarzeniach ludziach związanych ze stanem wojennym w powiecie dzierżoniowskim. Do wykładu została przygotowana wystawa zdjęć i dokumentów z lat 1981-83 z Bielawy i Dzierżoniowa.

Wśród uczestników biorących udział w spotkaniu byli m.in. Andrzej Bartoszyński były szef podziemnych struktur „Solidarności” na naszym terenie, Jan Kunigowski członek bielawskiego podziemia, organizator i kierujący Komitetem Strajkowym w „Besterze” w dniu 14.12.1981 r. Byli także – Mieczysław Ślasko – były przewodniczący Komisji Zakładowej „S” w „Bieltexie” i Janusz Woźniak z dzierżoniowskiego DFK, również aktywny członek podziemia „S“.

Janusz Maniecki