Uroczyste otwarcie nowej siedziby Bielawskiej Placówki Muzealnej

30 listopada 2011 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Bielawskiej Placówki Muzealnej (BPM). Udział w otwarciu wzięli m.in. przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Stróżyk, burmistrz Ryszard Dźwiniel oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej i zarazem pomysłodawca BPM Rafał Brzeziński. Po symbolicznym przecięciu wstęgi goście zwiedzili nową siedzibę muzeum, które posiada niepowtarzalne zbiory z wielu dziedzin – kultury, sportu, sztuki, przemysłu, rzemiosła, wojskowości, farmacji, turystyki oraz fotografii. Swoje zbiory BPM zawdzięcza mieszkańcom Bielawy i jej miłośnikom, którzy przekazali placówce wiele cennych pamiątek. Dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności Bielawska Placówka Muzealna posiada już kilka tysięcy dokładnie skatalogowanych i opisanych eksponatów.