IX KONKURS LITERACKI NA UTWÓR INSPIROWANY FOTOGRAFIAMI BIELAWY

Miejska Biblioteka Publiczna  w Bielawie oraz redakcja rocznika miejskiego „Bibliotheca Bielaviana” zapraszają do udziału w konkursie na utwór inspirowany starą fotografią Bielawy. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań lokalną historią oraz propagowanie niezwykłych wydarzeń i miejsc w Bielawie.

Skład komisji:

Prof. Ryszard Waksmund, dr Rafał Brzeziński, Leszek Musiał, Danuta Myśliwiec, Jadwiga Stępień, Urszula Ubych.

Cele Konkursu:

Popularyzacja twórczości inspirowanej fotografią Bielawy – w roku 2020 jest to zdjęcie Bielawy z lat 20. ubiegłego wieku. W tym okresie w Bielawie, z inicjatywy właścicieli sklepów i warsztatów rzemieślniczych leżących nad potokiem Bielawica, wybudowano najwięcej mostków. Przedwojenni mieszkańcy Bielawy mówili o ponad 100 mostkach w Bielawie. Zdjęcie zatytułowane zostało „Bielawa Wenecją północy”.

Uczestnicy:

Konkurs adresowany jest do dzieci, młodzieży, dorosłych.

Kategorie wiekowe:

- uczniowie szkół podstawowych,

- uczniowie szkół ponadpodstawowych,

- dorośli.

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie na adres mailowy redakcji rocznika miejskiego „Bibliotheca Bielaviana” – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w formie elektronicznej, w terminie do 31 października 2020 r. jednego wiersza lub jednego opowiadania inspirowanego załączonym zdjęciem. Regulamin dopuszcza przesłanie dwóch prac: wiersza i opowiadania. Objętość utworu prozatorskiego nie powinna przekraczać 10 stron tekstu znormalizowanego. Uczestnictwo w konkursie jest jednocześnie zgodą na przetwarzanie danych osobowych (imienia, nazwiska autora i jego wizerunku w celach wynikających z organizacji Konkursu zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U., poz. 922 z późn. zm.), oraz nieodpłatne publikowanie nadesłanej pracy konkursowej w materiałach promocyjnych związanych z Konkursem, prezentacjach pokonkursowych, na stronie internetowej organizatora Konkursu oraz w innych formach utrwaleń. Kontakt: Urszula Ubych, tel. 74 645 09 66.

Nadesłane utwory odpowiadające wymogom regulaminu konkursu zostaną opublikowane w serii „Sudecka poezja i proza”. Prace nagrodzone ukażą się w roczniku „Bibliotheca Bielaviana 2020”.

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi 11 grudnia 2020 r.