Zima zimie nie równa

27 lutego do naszej biblioteki, przyszły na zajęcia czytelnicze dzieci z Przedszkola Niepublicznego z Oddziałami Integracyjnymi. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych i słuchowych. Grupa „Króliczki” szukała sopelków, ale nie z wody tylko dźwiękowych. Starszaki siedziały w kole i tworzyły słowa zaczynające się drugą sylabą słowa poprzedniego. Nie było tak łatwo w wymyślaniu słów. Bibliotekarka przeczytała wiersze „Świat w czterech porach roku” i „Zima zimie nie równa”, a dzieci mogły pochwalić się wiedzą na temat zmian w przyrodzie każdej z pór roku. Wiadomo, że mali uczestnicy chętnie wykonują zadania. Tym razem łapały śnieżki, tańczyły „rozgrzewańca” i słuchały piosenek o mroźnym wietrze. Przegląd książek zawsze dostarcza przyjemności bezpośredniego kontaktu z literaturą dla dzieci. Bibliotekarka wybrała do głośnego czytania baśń rosyjską „Śnieżka” o dziecku ze śniegu. Rodzice kochali córkę, która wyrosła w ciągu zimy na piękną, mądrą i roześmianą dziewczynę. Pewnego dnia zatroskani rodzice zauważyli, że posmutniała i zrobiła się bardzo blada. Śnieżka lubiła gradową burzę, lecz pod promieniami słońca zaczęła w oczach zmniejszać się, topnieć, potem lekkim obłoczkiem pary rozwiała w powietrzu i zniknęła. Dzieci zrozumiały puentę baśni. Na zakończenie zajęć nauczycielki zaproponowały swoim podopiecznym wykonanie z papieru pięknych, koronkowych śnieżek. Dziękujemy grupie „Króliczków” za twórcze spotkanie w bibliotece.