Kolejne jesienne „kfiatki”

Jesień w pełni, chłodne ale słoneczne dni zachęcają do spacerów po Bielawie z aparatem w ręku. W odezwie na nagłośnioną ostatnio przez lokalne media sprawę błędnych tablic na Górze Parkowej, dostaliśmy kolejną zagadkę do rozwiązania.

Oto jesienna zagadka:

Kto podtrzymuje sowę, symbol Bielawy, na bielawskiej fontannie - ludzie czy krasnale? Ile krasnali podtrzymuje kwadratową podstawę z sową? W trzech informacjach znajdź różnice i podaj prawidłową odpowiedź.

Do wyboru są trzy opcje pochodzące z lokalnych źródeł:

1.       - 9 figurek ludzi (tablica informacyjna przy fontannie z sową - pl. Wolności)

2.       - 8 figurek krasnali (publikacja: T. Łazowski, Bielawa wczoraj i dziś, Dzierżoniów 2008, s. 40.)

3.       - 4 krasnale (druk ulotny: K. Aftanas, S. Aftanas, Bielawa na starej pocztówce, Bielawa 2011, s. 67.)

Biblioteka jako wiodąca instytucja kultury w mieście ma obowiązek dbania o rzetelny przekaz wiarygodnych informacji dotyczących naszego miasta. W Bibliotece można dowiedzieć nie tylko jak miał na imię Adam Mickiewicz czy jak nazywał się Stefan Żeromski, ale pogłębić swoją wiedzę na każdy interesujący nas temat. Od tego właśnie są książki, które można znaleźć na półkach w Czytelni i Wypożyczalni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie.

Zachęcamy do czytania i przysyłania kolejnych „kfiatków”!!!