„Niedźwiadki” w bibliotece

29 stycznia odwiedziły naszą bibliotekę dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 wraz z nauczycielką Anną Nędzi. Spacerkiem maluchy przeszły bibliotekę i poznały różne działy udostępniania zbiorów. W Czytelni odszukały regały z grami planszowymi, w Wypożyczalni Ogólnej zobaczyły, że dorośli czytelnicy wybierają sobie książki. Grupa z zainteresowaniem obejrzała jak wygląda i działa płyta CD (okrągła i srebrna)? Przystanek w Dziale Dziecięcym był początkiem wprowadzenia przedszkolaków w tajniki zasad zachowania się w bibliotece. W Pokoju Spotkań przywitał dzieci Miś, zaprosił do wysłuchania wierszyków o „Misiu Pysiu” oraz „Misiu Słodkojadzie” i rozmowy na temat ich treści. Grupa „Niedźwiadki” lubi słodycze, ale  je także marchewki, ogórki i arbuzy. Bibliotekarka przeczytała małym gościom, z zaangażowaniem, bajkę „Pan Miś chrapie” Karmy Wilson. Przyjaciele Pana Misia są niebywale zdziwieni faktem, że ich ulubieniec zamiast uczestniczyć w ich wspólnych zabawach poszedł spać. Okazuje się jednak, że wszystkie misie o tej porze roku zapadają w zimową drzemkę. Biblioteczny Miś, od czasu do czasu, towarzyszył dzieciom w zabawach ruchowych, przytulankach i oglądaniu kolorowych bajeczek. Na koniec powtórzyliśmy 5 próśb książki i podziękowaliśmy sobie nawzajem za przemiłe spotkanie. Zapraszamy serdecznie do zaglądania do naszej biblioteki. Czekamy na milusińskich.