JA i NIEDŹWIEDŹ

28 listopada czekaliśmy na chętnych uczestników spotkania z cyklu „Czytanki Dzieciaczka”. Dzieci wraz z rodzicami mogły spędzić miły czas w naszej bibliotece. Temat zajęć nie był przypadkowy, brzmiał „Ja i niedźwiedź”. Pluszowe, książkowe i animacyjne misie są inspiracją, ogromnego zasobu, opowieści o ciepłych i czasem rozbrykanych zwierzakach – niedźwiadkach. Pluszowy miś to pierwsza zabawka, jaką otrzymuje dziecko po narodzinach. Staje się towarzyszem wszelkich zabawach, pomocą w pokonywaniu nocnych lęków, a w dorosłym życiu miłym wspomnieniem dziecięcych lat i pamiątką na całe życie. Misia łatwo się rysuje, chętnie też naśladuje ruchem marsz, podskoki i bieganie burego, małego misia. Chłopcy chętnie szukali zagubionych zwierzaków w lesie bibliotecznych półek. A niespodzianką było wysłuchanie 3 wersji piosenki „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Każdemu uczestnikowi „Czytanek” podobała się inna piosenka. Po zabawach z pluszowym misiem dzieci poznały przezabawną przygodę zniknięcia miodu z komiksu dla najmłodszych „Pan Łasuch Miś” Adama Święckiego i fragment bajki wybierajki „O bardzo głodnym misiu” Macieja Jasińskiego, która opowiada o sympatycznym niedźwiadku, który obudziwszy się z zimowego snu, odczuwa wielki głód i postanawia wyruszyć na poszukiwanie smakołyków. Przedszkolaki wypożyczyły 7 książek pięknie ilustrowanych o różnych niedźwiadkach do domu ściskając w rękach pamiątkę ze spotkania breloczek z … cha, cha, cha misiem.

CHWILAMI CZYTAMY

1. Seria „Detektyw Miś Zbyś na tropie” – Maciej Jasiński