„PIERWSZE CZYTANKI DLA…” PRZEDSZKOLAKA

Wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie, a wspólne czytanie książek w rodzinie wpływa pozytywnie na rozwój dziecka i wzmacnia poczucie bliskości z rodzicami.  Na młodych czytelników w wieku 3–6 lat czeka wyjątkowy prezent – książka „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i  spełniająca najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i  mądrych książek dla najmłodszych. Od września 2019 roku już ponad 80 tysięcy dzieci w całej Polsce odebrało swoją Wyprawkę Czytelniczą, z czego blisko 50 000 to nowi użytkownicy – dzieci, które po raz pierwszy zapisały się do biblioteki. Akcja „Mała książka – wielki człowiek” jest widoczna w przestrzeni publicznej, uzupełniona jest kampanią telewizyjną, radiową oraz promocją w Internecie i mediach społecznościowych. Bierze w niej udział para aktorów Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski, prywatnie rodzice, którzy świadomie wychowują swoje pociechy w duchu zamiłowania do książek.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK, wszak miłość do książek jest prezentem na całe życie.

Ważne!!!

Dzieci, które uczestniczyły w Projekcie „Mała książka – wielki człowiek. Trzylatki” edycja 2018 mogą nadal zbierać nalepki (sówki) aż do momentu uhonorowania imiennym dyplomem.

Dzieci, które uczestniczą w Projekcie „Mała książka – wielki człowiek. Przedszkolaki” edycja 2019 mogą na bieżąco zbierać nalepki (delfinki) aż do momentu uhonorowania imiennym dyplomem.

Więcej informacji na stronie

www.wielki-czlowiek.pl oraz www.facebook.com/malaksiazkawielkiczlowiek/

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Organizator: Instytut Książki.

100. uczestniczka Projektu 2019

Mali Dyplomowani Czytelnicy Projekt 2018