XVIII OTCD organizowany jest pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”. W naszej bibliotece w dniach od 3 do 5 czerwca zorganizowane zostały spotkania z dziećmi z bielawskich przedszkoli.

3 czerwca gościem specjalnym był burmistrz Bielawy Andrzej Hordyj, który przeczytał bajkę „Franklin i stoper” Sharon Jennings oraz „Zdrowy duch” Magdalena Kiełbowicz. Pan burmistrz jest za pan brat ze sportem. Uprawiał kilka dyscyplin sportowych i jest sędzią koszykówki. Przedstawił powody, dla których dzieci powinny uprawiać sport i opowiedział o swoich pasjach. Było czytanie i gimnastyka ciała i umysłu. „Smerfy” i „Ananasy” z Ekologicznego Przedszkola Niepublicznego wraz z paniami Katarzyną Piórko i Anną Kurek serdecznie podziękowały za zaproszenie do biblioteki i z pewnością zapamiętają spotkanie z ciekawym gościem.

4 czerwca radny miasta Bielawa Marcin Rak spędził czas z dziećmi ze Sportowego Przedszkola Niepublicznego i nauczycielkami Renatą Majcher oraz Anną Strojniak. Przedszkolaki grzecznie wysłuchały bajki „Biegnij, Ciastku, biegnij! Jak być w dobrej formie”, które napisał Steve Smallman. W trakcie rozmowy o dyscyplinach sportu, dzieci mogły pochwalić się, w co najbardziej lubią grać? Gość przeczytał tekst „Ruch, ruch, ruch” Ewy Chotomskiej o tym, że „na ruch, ruch, ruch jest dzisiaj wielka moda, więc ćwicz, ćwicz, ćwicz, to dobre jest dla zdrowia. Przedszkolaki zachęcone uczestniczyły w zawodach „Podaj książkę”. Drużyna „Sportowcy 4” wygrała ze „Sportowcami 1”. Pan Marcin Rak przybił „piątki” z każdym dzieckiem na zakończenie wesołego spotkania.

5 czerwca zaproszony radny miasta Bielawa Tomasz Jazowski przedstawił maluchom z Przedszkola Publicznego nr 3 wiele ciekawych informacji ze swojej pracy, jako nauczyciel wychowania fizycznego i instruktor pływania. Przedszkolaki wraz z nauczycielkami Martą Tchórzewską i Anną Stawiarską wysłuchały opowiadania „Na basenie” adaptacja tekstu Ewa Martynkien – o morskiej przygodzie Dzielnego lwa Eryka i jego tatusia. Nie obyło się bez zabaw z ruchem i tańca w parach. Z książki „Sport to jest to” Ole Könnecke wyszukano kilka zagadek o różnych dyscyplinach sportowych: koszykówka, snowboard i taniec. Na zakończenie spotkania dzieci poznały kilka powodów, dla których powinny się ruszać i nauczyły się zabawnej piosenki zachęcającej do sportu i czytania książek o sporcie.